ordu escort

MAKALE

General Electric’den Türkiyeye büyük destek

By

on

GE

 

GE (General Electric), yerel inovasyonu destekleme stratejisine paralel olarakTÜBİTAK ile 1512B Girişimcilik Ortaklıkprotokolü imzaladı. 

Girişimcilik Ortaklık Programı ile Türkiye’degirişimcilerin, teknoloji ve yenilik odaklı iş fikirlerini, katma değer ve nitelikli istihdam yaratma potansiyeli yüksek teşebbüslere dönüştürebilmeleri için, fikir aşamasından pazara kadar olan faaliyetlerin desteklenmesi amaçlanıyor. Böylece nitelikli girişimciliğin özendirilmesi ve uluslararası rekabet gücü olan, yenilikçi, teknoloji düzeyi yüksek ürün ve hizmetleri geliştirebilen başlangıç firmalarının oluşturulması sağlanacak.

Geçen yıl Tübitak’la birlikte düzenlenen GEİnovasyon Yarışması’nın ardından, bu yıl inovasyonu ve yeni fikirleri desteklemeye yönelik olarak Tübitak ile Girişimcilik Ortaklıkprotokolü imzaladıklarını söyleyen GE Türkiye Başkanı ve CEO’su Canan Özsoy, “ Türkiye’nin gelişmesi, rekabet gücünü artırması ve ilerlemesi için inovasyon büyük önem taşımaktadır. GE Türkiye olarak biz de bu ihtiyacın farkındalığı ile ülkemizde yerel inovasyon kültürünü desteklemek ve geliştirmek amacıyla işbirlikleri yapmaya devam edeceğiz”dedi. 

TÜBİTAK TEYDEB STAP Müdürü Dr. Sinan Tandoğan, ”1512 Girişimcilik Aşamalı Destek Programı ile iş fikri olan ancak hayallerini gerçeğe dönüştürebilecek desteği bulamayangirişimci adaylarına 2012 yılından bu yana önemli fırsatlar sunuyor. İş fikirlerinin ticarileşmesi için girişimcilik eğitimleri, iş rehberi  ve 100 bin TL sermaye desteği veriyor.TÜBİTAK, girişimcilik eko sistemini geliştirilmesi amacıyla yeni bir adım attı ve kamu özel sektör işbirliğine örnek olacak 1512B Çağrı Ortaklığı yaklaşımını uygulamaya koydu. Toplanan ortaklık önerileri kapsamında GE ‘nin de arasında bulunduğu 11 şirket 2014 Çağrı Ortağı olarak seçildi ve protokol imzalandı. Böylece GE gibi özel sektörün önde gelen kuruluşları, TÜBİTAK’ın desteklerinin yanı sıra girişimcilere ek destek, rehberlik ve fayda sağlayacak “dedi.

Nisan-Mayıs aylarında açılan ortaklı çağrı kapsamında girişimcilerden 1300’e yakın iş fikribaşvurusu alındı. Başvurular, bağımsız uzman panellerde değerlendirilecek. Kazananların hazırladıkları 2. Aşama iş planı değerlendirmeleri ise çağrı ortağı firmalarla birlikte gerçekleştirilecek.

ÇEKİRDEK SERMAYE GE’DEN
GE Türkiye, 1512B Girişimcilik Ortaklık Programı kapsamında yeni iş fikirlerinin ve teknolojilerin hayata geçmesine katkıda bulunacak ve finansal destek sağlayacak. GE Türkiye, bu kapsamda en az 3 girişimciye 10 biner TL çekirdek sermaye desteği verecek. Ayrıca bir yıl boyunca ofis alanı ya da 500 tl kira yardımında bulunacak ve teknik uzman desteği ile iş geliştirme desteği verecek. Girişimciler aynı zamanda, vizyonlarını geliştirme hedefi ile masrafları GE tarafından karşılanmak üzere GE Küresel Araştırma Merkezleri’nden birini bir hafta süreyle ziyaret etme hakkı kazanacak. GE, ticarileşme olanağı bulunan fikirlerin deneme ve saha testlerine de destek olacak.

loading...

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>