ordu escort

MAKALE

3D Filmlerin Beyni Geliştirdiği Ortya Çıktı.

By

on

3d film beyin gelisimi

Boş zamanlarınızda film izlemeyi sever misiniz? Peki ya 3D olanları… Sevseniz iyi olur çünkü bilim adamlarının yaptıkları çalışmalar 3D film izlemenin beyni geliştirdiğini gösteriyor. Yüzlerce milyon doları bulan bütçeleri ile gözlerimizi sinema perdelerine kilitleyen 3D filmlerin zeka geliştirici oyunlar gibi  beynimizi geliştirdikleri ortaya  çıktı.

Goldsmiths üniversitesindeki araştırmacılar 3D film izleyen insanların 2D film izleyen insanlara göre beyinlerini daha çok geliştirdiklerini tespit etti.  Bir grup insana belirli sürelerle önce 2d sonra da 3D  filmler izletilerek onların beyin fonksiyonları, ekrandaki aksiyona tepki verme süreleri ve algılama performansları ölçüldü. Bu ilginç deneyin katılımcıları 3D görüntüleri izlerken  tepki süreleri % 100 algı süreleri ise % 23 oranında yükseldi.

Konunun uzmanları bu durumun  sebebinin; beynin 2D video izlerken iki boyutlu görüntü’yü “anlatılan” bir olay olarak algılarken 3D videoyu sie “O an yaşanan” bir olay olarak algılanmasından kaynaklanabileceğini ifade ediyorlar.

 

 

.

loading...

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>