ordu escort

DÜNYADAN

Alibaba hisseleri ABD’de satışa çıkarıldı…

By

on

alibabacom

Çin’in ünlü e-ticaret şirketi Alibaba açılışının ilk gününde Newyork Borsasında fırtınalar estirdi. Cuma günü 68$ dan satışa çıkarıldığı  Newyork Borsasında  92.70 USD yi görerek günü 90$ gibi yüksek bir rakamla kapatarak yaptığı  % 35 karla yatırımcısının yüzünü güldürdü. 21.8 milyar dolarlık değeriyle Amerika Birleşik Devletleri tarihinin en yüksek halka arzlarından birisi gerçekleşmiş oldu. 2010 yılında yine ABD de halka arz edilen Agricultural Bank of China nın 22 milyar dolarlık rekor değerine çok yakın gerçekleşen  Alibaba nın arzı 2008 de yapılan Visa’nın 18 milyar dolarlık arzını ise gerilerde bıraktı.

E-ticaret devi Alibaba’nın hisseleri öğlenden sonraki seansın başlamasından birkaç saat sonra satışa açıldı. Saatlerce bekleyen yatırımcıların BABA logosuyla satışa çıkarılan Alibaba hisselerine ilgisi çok büyük oldu.

1999 da Çin’de Jack Ma tarafından kurulan şirket kısa sürede uluslar arası bir ölçeğe kavuştu.  Tmall ve Taobao Alibaba’nın en büyük satış sitelerinden ikisi. Çinli şirketin Amerika’daki satış sitesinin ismi ise “11Main”

loading...

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>