ordu escort

ANDROID

Android’e Periscope Müjdesi!

By

on

periscope for android

Dünyanın en büyük sosyal medya ağlarından olan Twitter ana teması “başkasının gözünden dünyayı keşfetmek” olan Periscope’un Android sürümünü yayınlandığını açıkladı.

Twitter tarafından geliştirilen Periscope, ilk olarak yaklaşık iki ay önce 30 mart 2015’te iOS platformunda  çalışmak üzere yani iPhone ve iPad sahiplerinin kullanımına sunulmuştu. Aradan geçen bu iki ay zarfında iOS platforundaki  uygulamanın büyük beğeni ve ilgiyle karşılanması Android platform üzerinde çalışacak versiyon için yapılan çalışmalarında hızlanmasına neden oldu.

Periscope Sosyal medya kullanıcılarının akıllı telefonlarına indirdikleri bir uygulama ile nerede olursa olsunlar kendi akıllı telefonları üzerinden Live Stream yani canlı görüntü yayını yaparak  istedikleri anları milyonlarca takipciyle  paylaşmalarına olanak veriyor.

Twitter tarafında sunulan bu hizmet yani Periscope uygulaması tamamen Live Stream denilen bir görüntü iletişim protokolü tabanına oturtuluyor. Aslını  isterseniz çok da yeni bir teknoloji sayılmaz yaklaşık olarak 15 yıldır aktif olarak kullanılıyor. Hem internetten yayın yapan bir çok TV kanalı tarafından hem de ücretli yada ücretsiz üyelikli şahsi yayın yapan kimi kişilerce ve paylaşım sitelerinde de yoğun olarak kullanılmakta.

Ancak Twitter’ın bu teknolojiyi alarak daha compact ve kulalnılabilir  bir forma sokması Ayrıca Dev bir sosyal medya kuruluşu olarak Twitter markasıyla arkasında durup bu “live stream” teknolojisine tekrar itibar kazandırabilmesi kim ne derse desin büyük bir başarıdır. Tabi erişim kolaylığı ve Twitter’ın milyar dolarlık serverları da hesaba katılınca sorunsuz bir eylence ve keyfe dönüşeceği muhakkak. inovasyon yapacağım diye kendilerini kılıktan kılığa sokan internet medya kuruluşları içinde örnek alınabilecek çok güzel bir uygulama… Tebrikler Twitter… Güle güle kullan android…

loading...

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>