ordu escort

AKILLI TELEFON

Animoji Nedir?

By

on

img_0980

“Animoji” Bu kelimeye dikkat edin çünkü bundan sonra en sık duyacağımız kelimelerden bir tanesi. Peki animoji nedir ve neden bundan sonra sıklıkla duyacağız;

Animoji; aslında en basit tanımı ile animosyon efekti verilmiş hareketli emojidir. Özellikle iPhone X lansmanında dikkatleri üzerine çeken bu yeni özellik sayesinde, mesaj uygulama textleriniz  çok daha canlı ve zevkli bir hale gelecek.

img_0978

iPhone X, iPhone 8 ve iPhone 8 Plus gibi yeni nesil mobil Apple ürünlerinde kullanılmaya başlanan özellik şöyle çalışıyor; Bu cihazların ön kısmına yerleştirilmiş ve insan yüzüne yansıttığı 30.000 nokta ile 3D yüz haritalaması yapabilen TrueDepth özellikli Face ID kamera sayesinde insan yüzündeki 50 adet kasın hareketi izlenebiliyor.

img_0989

Tespit edilen bu kas hareketleri ile cihazlara yüklü anime karakterler arasında face morph tekniği ile kurulan bağlantı sonucunda bire bir baş ve mimik hareketlerinin taklidi yapılabiliyor. Kaydedilen ve kısa süreli tekrarlardan oluşan bu animasyon görüntüleri ise uygulama  mesajları aracılığı ile karşı tarafa gönderilebiliyor.

loading...

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>