ordu escort

BİLGİSAYAR

Apple 27 Ekim Özel Etkinliği’nden Satır Başları

By

on

apple-27-ekim

Apple’ın heyecanla beklenen “Ekim 2016 Özel Etkinliği” bugün düzenlenen ve Apple CEO’su Tim Cook’un yönettiği KeyNote sunumu ile gerçekleştirildi.

ABD Coupertino Town Hall’da düzenlenen ve  engeliniz her ne olursa olsun Apple’ın teknolojiye erişim konusunda sınır tanımayacağı konulu kısa bir film gösterimi ile başlayan etkinlikte Sahneye çıkan Tim Cook amaçlarının herkes için erişilebilir teknolojiyi mümkün kılmak olduğunun altını çizdi.

Apple uzmanları tarafından yapılan uygulamalı iPhone 7, Apple TV,  iWatch, İOS 10 ve MacBook Pro sunumlarından satır başları şöyle;

iPhone 7 ve iPhone 7 Plus;

Tim Cook’un gururla bahsettiği iPhone 7 kardeşler özellikle fotoğraf çekimi ve bu çekimlerin organizasyonu ile ön plana çıktı. Özellikle iPhone 7 Plus daki  Portre çekim performansı büyük ilgi çekti. Çift kamera

iphone-7-plus-portrait

iOS 10 ;

Tim Cook iPhone 7 sunumunun hemen ardından Apple’ın mobil cihazlarına gücünü veren iOS 10 dan bahsetti. Şuan ki kullanımda mobil cihazlar arasında iOS sürümlerinin yüzdelik kullanım  oranlarını gösteren  grafikler paylaşıldı.  Grafiklere göre Apple menşeili mevcut mobil cihazların  % 60’ı iOS 10, % 32’si iOS 9 ve %8’i ise iOS’un daha önceki sürümlerini kullanmaktalar.

 

iphone-7-payment

iOS 10.1;

iOS 10.1 güncellemesi ile birlikte gelen yeniliklerden de bahsedildi. Temassız ödeme ve haritalardaki yenilikler dikkat çekiciydi. Özellikle Japonyadaki yer altı ulaşım hatlarının haritaya entegre edilmesi büyük beğeni aldı.

ios-10-1-underground

Apple Watch;

Wall Street Journal’ın ” Daha sağlıklı bir insan olma yolunda size yardımcı olabilir” sloganı ile ön plana çıkan Appel’ın akıllı saati Apple Watch da etkinlikteki yerini aldı. Nike temalı yeni Apple Watch konsepti  4 farklı renle geliyor.

apple-nike-watch

Apple TV;

Etkinliğin bir diğer yıldızı ise Siri performansı ve bol bol fenomen dizi kesitleriyle sunumu  yapılan Apple TV idi. 1600 ü video içerikli 8000 i geçen uygulama sayısı ile hem multimedya hemde oyun alanlarında çok daha iddialı bir hale geldi. Yayın esnasında kullanılabilen interaktif uygulamalar Appel TV yi çok daha cazip bir hale getirirken  Mine Craft’ın kısa bir süre sonra Apple Tv de yer alacağı haberi ise büyük alkış topladı.

apple-tv

TV App;

iPad, İPhone ve Apple TV üzerinden kullanılabilen yeni bir uygulama olan TV App TV izleme deneyimine yeni bir soluk getiriyor.  Müptelası olduğunuz dizinin hangi bölümünde kaldığınızı hatırlamaktan tutunda özel tavsiye ve program organizasyonu yetenekleri ile çok tutulacak bir uygulama.

tv-app

Apple Pay, Siri ve Parmak izi girişi artık MAC’lerde;

Appel Pay ve Siri ve parmak izi girişi sağlayan bir çok yeniliği de  artık Apple’ın efsanevi bilgisayar ekosistemi MAC’lerde görmeye başlayacağız. Böylelikle tıpkı akıllı mobil cihazlarımızda olduğu gibi son derece kolay bir kullanıcı deneyimi yaşayacağız.

mac

Touch Bar Özellikli Yeni MacBook Pro;

Etkinliğin başrol oyuncusu ise hiç şüphesiz yeni MacBook Pro’ydu. Silver ve Space Grey renk seçenekleri ile gelen Yeni MacBook Pro oldu

macbook-pro-touch-bar

Ancak ne 2 kat büyütülmüş Force Touch Pad’i ne de azalan incelik, hacim ve ağırlığı (13 inçlik versiyonda % 17 azalan 14.9 mm lik inceliği, 3 Pound ağırlığı ve % 23 azalan hacmi )-(15 inçlik versiyonda %14 azalan 15.5 mmlik incelik, %20 daha az hacim ve 4 Pound ağırlık) ne de yeni yekpare metal kasası… bunların hiç birisi touch bar özelliği kadar katılımcıları etkileyemedi. MacBook Pro’yu adeta yeniden tanımlayan bu özelliği bir sonraki yazımızda ayrıntılarıyla inceleyeceğiz….

Ayrıca 82 dakikalık tüm Key Note sunumunu Buradaki linke tıklayarak izleyebilirsiniz..

 

 

loading...

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>