ordu escort

ETKİNLİK

Apple 9 Eylül Etkinliği’nde Neler Yaşandı

By

on

Apple 9 Eylül Etkinligi

iPhone 6S ve iPhone 6S Plus

Cupertinolu dünya teknoloji devinin 9 Eylüldeki tanıtımında hiç şüphesiz bütün gözler Apple’ın yeni iPhone S6 ları üzerindeydi.  Yine ki farklı boyut seçeneği ile sahneye çıkarılan iPhone 6S ve 6S plus’ın en dikkat çekici özellikleri 3D Touch, 12 Mp iSight kamera  2GB RAM desteği, LTE Advenced,  bölünmüş ekran ve iOS 9 işletim sistemine sahip olması oldu. Tasarım olarak ise ayırtedici ciddi bir fark bulunmuyor. iPhone 6S ve iPhone 6S Plus aslında birer ara model olmalarına rağmen başta yeni işletim sistemleri olmak üzere tüm donanı ve yazılımları bakımında ciddi bir upgrade işlemine tabi tutulmuş.  Özellikle Bugüne kadar 1 GB RAM 64 GB depolama çizgisini geçmekte çokda ısrarlı olmayan Apple yeni ürünlerinde kullandığı 12 Mpx kamera, 2 GB RAM ve 128  GB depolama alanı ile multimedya kullanıcılarını hedef kitlesinin  merkezine oturtmuş

Yeni Apple TV (Apple TV 4) ve TVOS

Apple’ın son yıllarda gittikçe popülerliğini artıran ürünlerinden bir tanesi olan Apple TV de de ciddi bir upgrade yapıldı. Ancak öyle görünüyor ki yeni Apple TV 4 den daha ziyade yeni kumandası konuşulacak. dokunmatik yüzeyi ile çok zengin bir navigasyon olanağı sunan kumanda  aynı zamanda  Apple TV de bulunan oyunlarda da kullanılabilecek.  Yeni Apple TV’nin en öne çıkan özelliklerinden bir diğeri ise yeni TVOS işletim sistemi ve SIRI ile birlikte gelmesi. Kumanda üzerinde bulunan bir tuş sayesinde SIRI ile iletişim kurulabilecek.  Bazen oldukça can sıkıcı olabilen kumanda ile yazma işlemi göz önüne alındığında SIRI’ye sadece bulunmasını istediğiniz Film oyun vs’nin  ismini telaffuz etmeniz gayet çekici görünüyor.  Tabi 802.11 ac destekli yeni AirPlay performansıda iştah kabartıyor.

 

iPad Pro

9 Eylüldeki bu gösterinin yıldızları tabi ki iPhone 6S kardeşlerdi ancak. Aslında en önemli gelişme Apple’ın tablet segmentinde yaptığı sürpriz oldu.  Güçlendirilmiş yeni A9X işlemci ile gelen bu devasa amiral gemisi  12.9 inçlik ekranı ve güçlendirilmiş alüminyum kasasının dört bir tarafına yerleştirilmiş akıllı hoperlörleri ile tam bir multimedya istasyonu denilebilir. Smart connect özelliği ile fiziksel klavye bağlantısı yapılarak üçüncü bir nesil MacBook  formunada geçebiliyor. 4G desteği ve 6,9 mm kalınlığa sahip olan iPad Pro’nun en önemli özelliği ise kendisi için tasarlanan Apple Pencil  ile birlikte kullanılarak profesyonel grafik tabletlere ciddi bir rakip olması. Hele ki Apple’ın bu konuda yani grafik performans konusunda ne kadar da alçak gönüllü ve mütevazi! olduğunu göz önüne alırsanız. Tabi bölünmüş ekran avantajını da unutmamak gerekiyor.

 

Watch OS2

Bir hfatalık gecikmeyle 16 Eylülde güncellemeye açılan Apple Watch OS2 bir çok yenilik barındryor. Facebook Messenger artık yazılı olarak kullanılabilmesi, konum paylaşımı yapılabilmesi,  GoPro görüntü aktarımı, 90 dilde çeviri yapabilen iTranslate kullanımı üstelik sesli olarak, Time Travel özellikli digital Crown ve daha bir çok özellikle birlikte üçüncü parti uygulama kullanımına olanak veriyor. Yeni dijital kadran ve kolçak seçenekleri Apple Watch’u akıllı satler arasında bir adım öne taşıyacak gibi görünüyor. Apple Watch’un en önemli özelliği ise hiç şüphesi Wifi kullanımı ile Bluetooth sınırlamasının dışına çıkmış olması.

 

 

 

 

loading...

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>