İNTERNET

Apple, Apple Music’in Test Döneminde de Ödeme Yapacak

By

on

Taylor Swift

Apple daha önce yeni muzik uygulaması Apple Music’in üç aylık test döneminde müzik sahiplerine ödeme yapmak gibi bir niyeti olmadığını açıklamıştı. Ancak geçtiğimiz hafta Taylor Swift’inde aralarında olduğu çoğu sanatçı bu durumdan duydukları rahatsızlığı yüksek sesle dile getirmişti. Yaşanan bu gelişmeler üzerine Apple konu ile ilgili bir açıklama yaparak Apple Music’in bu üç aylık test periyodunda da müzik sahiplerine ödeme yapılacağının müjdesini verdi.

Eddy Cue Twitter üzerinden bir mesaj yayınlayarak Apple’ın fikrini değiştirdiğini ve Apple Music’in söz konusu bu üç aylık test döneminde de sanatçılara ödeme yapma kararı aldığını açıkladı. “sizi işitiyoruz @taylorswift13 ve  diğer sanatçılar” ifadesiyle de teknoloji devinin onlara karşı çok daha hassas bir tutum sergileyeceğinin ipuçlarını verdi.

Bu açıklamadan sadece birkaç saat önce Taylor Swift Apple’a bu test dönemini kapsayan yılın son çeyreği içerisinde ödeme yapmamasının ne kadar adaletsiz bir yaklaşım olduğunu belirten açık bir mektup göndermişti ve sırf bu yüzden 189 albümünü Apple’ın bu yeni müzik servisine sunmadığını belirtmişti.

TYLOR SWIFT’İN APPLE GÖNDERDİĞİ MEKTUP;

Sizden Bedava iPhone İstemiyoruz

 

“Bu  şok edici ve  hayal kırıklığına uğratıcı durumu sizin gibi ilerici ve köklü bir kuruma yakıştıramadım. Üç ay  bu eserlerin ödeme yapılmadan kullanılması için çok uzun bir dönem ve insanlara hiçbir şey için çalış demek adaletli olmaz.  Sizden bedava iPhone istemiyoruz.  Lütfen bizden eserlerimizi size bedelsiz olarak sunmamızı istemeyin.” Şeklindeki ifadeleri içeriyor.

Bu gelişmeler sonucunda durumdan bir hayli memnun olan Taylor Swift Apple’ın kararına cevaben yayınladığı Twitter mesajında da “Gurur duydum ve rahatladım, desteğiniz için teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

 

 

 

loading...

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>