ordu escort

TV

Apple’ın 4K Televizyonu Ertelendi

By

on

Apple Televizyonu

Wall Street Journal’ın bildirdiğine göre Apple uzun süredir beklenen 4K özellikli televizyon üretme planını rafa kaldırdı. Ancak moralinizi hemen bozmayın.Çünkü ünlü yatırımcı Carl Icahn Apple’ın 2016 da ultra HD çözünürlüklü bir televiz üreteceğinin sinyallerini verdi.

Aslında Apple’ın bu kararı bir yıl kadar önce yaptığı çok sayıdaki araştırmadan sonra adığı iddia ediliyor. Bu araştırmalarının sonucunda ürününü pazardaki rakiplerinden rekabetçi bir fiyat çizgisinde keskin hatlarla ayrıştıramayacağını düşünen şirket 4K çözünürlüklü bir TV platformu yapma planını askıya almış.

Üstelik 4K çözünürlük ve FaceTime video gibi özellikler içermesi planlanan televizyonun o an için yüksek olan maliyetinin de bu  kararın alınmasında etkili unsurlardan birisi olduğu söyleniyor

Zaten Apple CEO’su Tim Cook’da televizyon kategorisinin Apple’ın dikkatini çektiğini ama  bu yıl muhtemelen bir televizyon yerine yeniden tasarlanmış bir Apple TV Box göreceğiz demişti.

 

loading...

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>