ordu escort

DÜNYADAN

Avago 38 Milyar Dolara Broadcom’u Satın Alıyor.

By

on

avago broadcom

Avago Technoloies’in Broadcom’u 37 milyar dolarlık (97 Milyar TL – Eski parayla 97 Katrilyon) dudak uçuklatan bir fiyata satın alacağını açıkladı. Bilgisayar- Network sektörünün bu büyük iki dev kuruluşu güçlerini birleştirmek için  karar aldılar.

37 Milyar Dolarlık bu satınalma işlemi hatırlayacağınız üzere geçen ay açıklanan ve Nokia – Alcatel Luciant  arasıda gerçekleşen 10 milyar Euro’luk işlemin iki katından daha fazlasına tekabül ederek onu gölgede bırakıyor. Bu iki teknoloji devinin birleşmenin sonucunda  ortaya çıkan değer ise neredeyse bir ortadoğu ülkesinin bütçesi kadar ve yaklaşık olarak 77 milyar dolar. Ortaya çıkan bu dev birleşmenin yıllık geliri ise yaklaşık olarak 15 Milyar Dolar.

Peki Avago Technologies Broadcom’u neden satın aldı ve onlarca milyar doları verirken kafasında yatan plan neydi.  Tabiki 750 milyar dolarlık pazarda daha fazla söz sahibi olmak güdüsü herşeyin başında geliyor. Ancak Avago Technologies’in Broadcom’a yatırdığı parayı fazlasıyla çıkaracak  ve teknoloji dünyasını derinden etkileyecek bir atılım hazırlığında olduğu konuşuluyor.

Nokia ve Alcatel Lucent 5G teknolojisine odaklanırken yeni oluşumun perde arkasına baktığımızda en az satınalma rakamı kadar büyük bir plan yattığına şahit oluyoruz. Avago Nokia -Alcatel gücünün çok daha ötesine geçecek yeni bir konsept oluşturmanın peşinde. Tv kartlarından mikro işlemcilere optik sensörlerden mobil cihazlara  kadar birçok şeyi (neredeyse herşeyi) bir birine bağlayacak yeni bir internet bağlantı teknolojisi oluşturmak.  Işık hızında ve herşeyi birbirine bağlayacak bir internet…

 

loading...

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>