ordu escort

MOBİL

Bataryası Bir Hafta Bitmeyen Akıllı Telefon.. Kim İstemez!

By

on

bir hafta batarya

Sürekli kısıtlı batarya ömrünün akıllı telefonlar için en büyük handikap olduğundan bahsedip duruyoruz.  Çünkü en pahalı akıllı telefon modelleri bile  kocaman bataryalarına rağmen ortalama bir gün uyanık kalabiliyorlar. Bu mobil cihazların Notebookları ürküten Chipsetleri ve  3D Led TV leri kıskandıracak özelliklerle donatılmış 5-6 inçlik süper ekranları bu sahnenin oluşmasındaki en büyük faktörlerin başında geliyor. Peki tüketici daha fazla batarya ömrü için bunlardan vaz mı geçecek? Tabi ki Hayır! Çünkü zaten bu özellikleri için insanlar onca parayı ödeyip bu ürünleri satın alıyorlar.

Peki akıllı telefonunuzu hiç şarj etmeden bir hafta kullanabilseydiniz nasıl olurdu. Muhtemelen herkesin cevabı aynıdır. Harika olurdu..  Merak etmeyin bu günler çok da uzakta değil. İnternete sızan bilgilere göre Çinli üretici “Oukitel” in 10.000 mAh bataryalı bir akıllı telefon üzerinde çalıştığı  iddia ediliyor. Oukitel’in bu yeni telefonu güçlü bataryası sayesinde diğer akıllı telefonlara göre çok daha uzun bir süre uyanık kalacak.

Oukitel’in üzerinde çalıştığı akıllı telefonla ilgili haber  ve fotoğraflar her ne kadar da heyecan yaratsa da şuan için  firma tarafından yapılmış resmi bir yorum veya açıklama bulunmuyor. Ancak   ZTE ve Gionee ‘nin de aralarında bulunduğu  diğer  çinli şirketler de  uzun ömürlü bataryalara sahip akıllı telefonlar üretmek için çoktan kolları sıvadılar.

loading...

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>