ordu escort

BİLİM

Benjamin Button Hikayesi “Metformin” İle Gerçek Oluyor..

By

on

genclik hapi

Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi, Amerikalı ve İskoç bilim adamlarının bir diyabet ilacı üzerinde çalışırken “yaşlandırmayı geciktirdiğini” keşfettikleri metformini etken madde olarak kullanan bir ilacın insanlar üzerinde denenmesine izin verdi.

Hayvanlar üzerinde yapılan testlerde yaşam süresini % 40 oranında uzattığı tespit edilem Metformin etken maddeli ilaç hücrelere daha fazla oksijen molekülü alınmasını sağlayarak onların daha uzun süre genç kalmalarını sağlıyor.

Söz konusu ilacın İnsanlar üzerindeki denemeleri de başarılı olursa estetik ameliyatların bir çoğu tarihe karışacak, çünkü bu ilaç sayesinde 70 küsür yaşındaki insanlar 50 yaşındaymış gibi görünecekler. Ayrıca Sözkonusu bu ilacın desteği ve sağlıklı bir beslenmeyle 120.Yaş günlerini de kutlamaları mümkün olabilecek.

Ekibin İskoç uzmanlarından birsi olan  Prof. Gordon Lithgow “bu ilacın yaşlandırmayı geciktirmesi sayesinde yaşlılığa bağlı Alzheimer ve Parkinson gibi hastalıkların da üstesinden gelebilirsiniz” dedi. Haberler güzel ancak tüm bunların gerçekten işe yarayıp yaramayacağını görmek için biraz sabırlı omamız gerekecek. Çünkü ilacın lisansı için yaklaşık olarak 5 yıllık bir sürenin gerekli olduğu ifade ediliyor.

 

 

loading...

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>