ordu escort

EV CİHAZLARI

Bu İşte Sizin Parmağınız Var! Microbot Push

By

on

Microbot Push

Kuzey Koreli Startup firması Naran yatırım toplamak için bugün indiegogo üzerinden yaptığı bir kampanya ile Microbot Push” diye isimlendirdiği ürününü tanıttı. Microbot Push aslında bir akıllı buton. Internet of Things “eşyaların interneti” denilen konseptin en güzel ve basit örneklerinden bir tanesi. Microbot Push sayesinde ne kadar uzakta olursanız olun  Elektrik düğmesinden hoperlöre kadar evinizde bulunan tüm elektronik aletlerin düğmelerini çalıştırabiliyorsunuz.

Microbot Push bu eşyalarınızın butonları üzerine yerleştirilerek internet üzerinden vereceğiniz basit komutlarla çalışabiliyor. Bluetooth yada Wi-Fi üzerinden Prota Box denilen merkezi bir üniteye bağlanarak çalışan sistem basit olmasına rağmen son derece kullanışlı. Microbot Push sadece aldığı komutlarla çalışmakla yetinmiyor ayrıca belirli şartlarda işlev görmek için de programlanabiliyor.

Örneğin üzerindeki sensörler sayesinde algılayacağı gün ışığının belirli bir seviyenin üzerine çıkmasına göre programlanarak uyandığınızda güne güzel bir başlangıç yapabilmeniz için kahve makinasını  çalıştırabiliyor.

Microbot Push,  butonlara basan “Flic” yada düğmeleri çevirebilen “Switch Mate” gibi rakipleri arasında bir adım daha öne çıkıyor, çünkü  Microbot Push bu iki fonksiyonu birbirleri ile son derece düzgün bir şekilde kombine edebiliyor. Bu butonlar ayrıca kapasitif yani dokunmatik olarak da kullanılabiliyorlar.

Naran ilk etapta Microbot Push için bir ayda 50.000 $ yatırım toplamayı hedefliyor. Sizde istemeniz halinde internet sitesi üzerrinden bu kampanyaya katılabilirsiniz… Kampanya bir ay daha devam edecek ancak   78 kişinin iştirakı ile bu rakamın %32 lik bir kısmına denk gelen 16.000 $’ı topladılar bile.

 

 

loading...

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>