ordu escort

DSLR

Canon 750D ve 760D’ deki Sensör Problemini Kabul Etti

By

on

750D ve 760D sorun

Canon, kullanıcılari tarafından 750D ve 760D de var olduğu iddia edilen sensör problemini resmi ağızdan kabul etti.  İlk olarak Amerika’da Kamera ve lens kiralama şirketi sahibi Roger Cicala’nın DP Review sitesindeki incelemesinde rapor ettiği Canon EOS 750D/Rebel T6i ve Canon 760D/Rebel T6s kameralarındaki sorun Canon USA tarafından doğrulandı. Roger Cicala 750D ve 760D deki bazı sensör sorunlarından dolayı kameraları iade etmek zorunda kaldığını ifade etmişti.

Canon 750D ve 650D sensörlerinde sensör yüzeyinden ziyade sensör katmanları arasında boydan boya oluşan noktalar ilk bakıldığında hemen görülemese de açılı bir şekilde tutulan ışıkla çok daha kolay farkedilebiliyor. Düşük lens açıklığında çekilmiş örneklerde çok daha belirginleşen noktalar focus derinliğine de ister istemez etki ediyor. Şunu da hatırlatalım Canon resmi olarak kabul etmesine rağmen Roger Cicala nın bu ilk raporunu da provakatif olarak niteliyor.

Canon yaptığı diğer bir açıklamayla seri numaraları ve batarya kapağında bulunan bir işaret sayesinde kameraların bu durumdan etkilenip etkşlenmeyeceğinin kontrol edilebileceğini ifade etti. Sizde aşağıdaki bilgileri kullanarak kameranızın böyle bir durumdan etkilenip etkşlenmeyeceğiniz kontrol edebilirsiniz.

Serial Number: [XXnnnnnnnnnn]
EOS Rebel T6s: eğer “XX” “01” yada  “02”, ise sorun olabilir..
EOS Rebel T6i: eğer “XX”  “01” yada “02”, ise sorun olabilir.

Ayrıca eğer kameranızın batarya kapağında aşağıdaki resimde gözüktüğü gibi bir işaret varsa serial rakamlarınız yukarıdaki gibi bile olsa korkmanıza gerek yok.. Çünkü batarya kapağının üzerine konulan bu işaret bahsedilen  problemin sizin kameranızda yaşanmayacağını gösteriyor…

isaret

Canon Sensör Sorununu Kabul Etti

 

 

loading...

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>