ordu escort

BİLİM

Çocuklar Neuroland “Beyin Gücü” Etkinliğini Çok Sevdi..

By

on

neuroland

Beyin gücü ile nesnelerin hareket ettirilmesi konusunda yaptığı çalışmalarla yurt dışında bir hayli ünlü olan Neuroland  bu haftasonu Maltepe Carrefour Park’taki etkinlikte yine çocukları büyüledi.  Çocuklar kafalarına taktıkları reader kasklarla renkli görüntüler oluşturdular.

neuroland-4

Sadece çocukların değil büyüklerin de  yoğun ilgi gösterdiği  etkinlikte  çocuklar beyin dalgalarını kullanarak cisimleri hareket ettirdiler. Maltepe Carrefour Park içerisinde kurulan mini teknoloji merkezinde, aralarında robotik kol, uçan drone’lar ve yarışan arabalarında yer aldığı bir çok cihaz bulunuyordu.

neuroland-2

Bu etkinlikte kilit rolü kasklar oynuyor. Üzerindeki sensörler aracılığı ile beyindeki beta dalgalarını okuyup onları elektronik sinyallere çevirdiktien sonra alıcı konumundaki cihazlara göndererek daha önceden programlanmış refleksler verilmesi sağlanıyor.

neuroland-1

Neuroland Türkiye’deki ilk etkinliğini l 11-13 Eylül 2015 de Eskişehirdeki ESPARK AVM’de gerçekleştirmişti. Eski Survivor  Şampiyonunun da katıldığı etkinlik yine büyük bir ilgi görmüştü. Neoroland’ın italyan yetkilisi ile yaptığımız kısa söyleşide bize bu organizasyonların hem Türkiyede hemde dünyada büyük ilgi gördüğünü bu tip organizsyonların  çocuklara teknolojinin sevdirilmesi konusunda çok faydalı olduğunu ifade etti.

 

 

loading...

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>