ordu escort

OYUN

Counter Strike’a Kadın Eli..

By

on

LGB espor takimi

 

Video oyunlarındaki  yetenekleriyle uzmanlaşmış insanların bir araya getirilip düzenlenen turnuvalarda yarıştırıldığı e-spor  hem ülkemizde hemde dünyada giderek yaygınlaşıyor. Başta Counter Strike olmak üzere üst düzey adrenalin içeren oyunlarda son derece hassas refleksler ve stratejik yetenekler sonucu belirleyen en önemli faktörler oluyor.

Hassas refleksler ve stratejik yetenekler deyince erkekler en eski avcı iç güdülerinin tesiriyle bir adım öne çıkmak için hareketlenseler de ön saflarda yanlız olmayacaklar. Çünkü e-spor özellikle Avrupada bayanlar arasında da yaygınlaşıyor. Mouse ve klavyeyi birçok erkekten çok daha maharetli kullanabilen oyun tutkunu bayanlar bir araya gelerek e-spor takımları oluşturuyorlar.

e-sport takimi2

Sayısı her geçen gün artan bu cesur kadınlar sayesinde e-spor alanındaki cinsiyet ayrımcılığı da yavaş yavaş tesirini kaybetmeye başladı. Ancak onların bu zor ama bir o kadar da renkli mücadelelerinde alacakları destek çok önemli.

Kendini bu konuda sorumlu hisseden firmaların başında ise Intel geliyor. Teknoloji devi  Mayıs 2015’te iki yeni Avrupalı kadın CS:GO takımına ulaşarak “yalnızca oyuncuların tişörtlerin üzerindeki bir logo olarak kalmak” istemediğini gösterdi ve bu iki yeni e-spor bayan takımının deneyim kazanarak rekabet becerilerini geliştirmelerine yardımcı olmayı amaçladı.

Bu buluşmanın birkaç  ay sonrasında gerçekleşen  DreamHack Londra etkinliğinde  Team LGB eSports ve Team Property takımlarıyla yeniden  bir araya gelen taraflar renkli görüntüler oluşturdular. Yani tam da ihtiyacımız olan şeyi…

 

 

loading...

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>