ordu escort

İNTERNET

Google’dan.. kullanıcı dostu yeni organizasyon..

By

on

google_Drobbox_Opentechnology

Dropbox, Google ve Open Technology Fund  açık kaynak güvenliği ve gizlilik araçlarını çok daha kullanışlı bir hale getirmeyi amaçlayan yeni bir organizasyon oluşumunu destekliyorlar. “Simply Secure” diye adlandırılan yeni organizasyon, güvenli iletişim araçlarında kullanılabilirlik sorunlarını tespit etmek ve onlar için çözümler geliştirmek amacıyla  yazılım geliştiricilerini, kullanıcı deneyimi araştırmacılarını ve tasarımcılarını biraraya getirmeyi planlıyor.

Google’ın eski ürün müdürü ve Simple Secure’un çiçeği burnunda yöneticisi Sara Sinclair Brody  perşembe günü blogspotunda yaptığı açıklamada ” Zaten gizlilik ve güvenliği yaygınlaştırmaya çalışan çok sayıda dikkate değer ve heyecan verici yazılım geliştirme teşebbüsü olduğunu ” söyledi. Ayrıca gösterişli bir girişim yaratmaktan ziyade kullanılabilirlik ve gelişim deneyimleri sağlayarak halihazırda var olan açık kaynak çalışmalarının desteklenmesine odaklanacaklarını ekledi.

Organizasyonun istişare kurulu;  Google güvenlik mühendisi ve Apache Yazılımın kurucu ortağı olan Ben Laurie, Off-the-Record Messaging (OTR) protokolünün tasarımcısı şifreci ve Waterloo Üniversitesinde profesörlük yapan Ian Goldberg, ve  World Wide Web Consortium (W3C) ün politik danışmanı Wendy Seltzer den oluşuyor.

 

 

 

loading...

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>