ordu escort

DÜNYADAN

Dubai Semalarında Jetpack Keyfi…

By

on

Dubaide-superman-1

Dubai semalarında jetpack uçuşu yapan iki çılgın kafadar adrenalinde sınır tanımadılar. Dubai’nin kızıl çölleri üzerindeki heyecan dolu uçuş yaklaşık olarak 15 dkika sürdü.  İzleyenlere parmak ısırttıran video aynı zamanda bireysel uçuş teknolojisinin yakın geleceği konusunda da bir hayli fikir verici.

Yves Rossy hepiniz olmasa da muhtemelen bu ismi duyanlarınız vardır. Bireysel uçuş konusunda daha doğrusu Jetpack uçuşu konusunda şuan dünyanın en popüler ismi. Kendisini daha önceki B17 uçağıyla yanyana yaptığı uçuştan, Büyük Kanyonun üzerinde yaptığı uçuştan  yada Fuji Dağının çevresinde yaptığı o muhteşem uçuştan hatırlıyoruz. Ancak bu son uçuşu diğerlerini bile gölgede bırakacak nitelikte.

Yves Rossy ve arkadaşı uçuş esnasında kafalarına taktıkları Go Pro Aksiyon kameralarla uçuşlarını kaydederken bir taraftanda Hemen yanı başlarında onlara eşlik eden Chase tipi uçaktan çekilmiş HD kalitedeki 11 dakikalık görüntü hakikaten izleyenlerin yüreklerini ağızlarına getiriyor. Jet yakıtlarının sağladığı enerji ile saatte saatte yaklaşık olarak 200 kilometre hıza erişen Rossy ve Reffet özellikle Dubainin meşhur palmiye adası  üzerinde yaptıkları manevra ve dalışlarla nefes kestiler.

Ancak bütün bu adrenalin dolu uçuşun içerisinde öyle bir an vardı ki neredeyse  kalp durdurabilecek nitelikte. Rossy ve Reffet  Dubai’nin  ve Dünyanın enyüksek binası olan Burj Khalifa (Burj el Halef) ya yaklaşarak neredeyse onu  sıyırıp geçiyorlar. Eğer sizinde  izleyecek cesaretiniz varsa buyurun videoya.  Bu arada unutmadan videonun 4K çözünürlük opsiyonununda aktif olduğunu hatırlatım.

 

loading...

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>