ordu escort

EKİPMAN

Eski akıllı telefonunuzu değerlendirmenin en iyi yolu…

By

on

eski-telefon

Artık neredeyse akıllı telefon kullanmayan hiçkimse kalmadı diyebiliriz. Hatta çoğumuzun çekmecesinde ya da dolabında yeni modellerinin çıkmasıyla birlikte pabucu dama atılan ve kullanılmayan eski akıllı telefonlar batarya probleminden dolayı olmasa da can sıkıntısından patlamak üzeredir herhalde.

Oysa ki ikinci elde değerinin 3 te birine terketmeye kıyamayıp eve hapsettiğimiz bu emektar akıllı telefonlarımızı çok faydalı bir şekilde kullanabiliriz. Hem de çok ciddi maliyetleri olan bazı cihazlara neredeyse bedava bir alternatif olarak. Bu noktada akla ilk gelenlerden bir tanesi doğal olarak Akıllı ev sistemleri. Akıllı ev sistemlerinin en önemli unsurları ise hiç şüphesi gece gündüz nöbet tutan güvenlik kameraları.

Eski akıllı telefonunuzu güvenlik kamerası olarak kullanmak;

Bu filmde de başrol yine “uygulamalar”ın. Manything, Canary ve  Arlo Q’nunda aralarında olduğu bazı uygulamalar sayesinde eski iPhone ya da  iPad’inizi akıllı bir güvenlik kamerasına dönüştürebilirsiniz.  Üstelik hareket sensörü, eposta gönderimi , kayıt ve alarm gibi sahip olduğu bir çok fonksiyon ve web arayüz kontrol yetenekleir  ile binlerce binlerce dolarlık kamera sistemlerini aratmıyorlar.

Çoğu benzer özelliklerde olsada  Manything isimli uygulama diğerlerinden bir adım daha öne çıkıyor.  Beş mobil cihaza kadar izleme olanağı gibi  gelişmiş opsiyonlar sunan uygulama IFTT platformu ile de entegre olabiliyor. Ancak işin doğası gereği bu gelişmiş araçlar belirli bir seviyeden sonra bir maiktar ücret karşılığı kullanılabiliyorlar.

Manything uygulamasında biz şuan bizim için çok gelip az gelmeyecek Basic Free Plan’dan başlayacağız. Biraz para ödeyip tek bir kamera ile belirlenmiş bir bölgenin denetlenmesi, hareket sensörü ve canlı izleme gibi temel opsiyonlar sunan Basic Free Plan şu an bizim amacımızı ulaşmamız için yeterli..

peki bu basic Free Plan’ın dışına çıkmak istersek ; kaç kamera kullanmak istediğimize (azami 5 kamera) ve görüntüleri serverda kaç gün (azami 30 gün) saklamak istediğimize göre değişen bir masraf bizi bekliyor olacak. (1 kamerada 3 gün saklanan kayıt için 2.5 USD, 5 kamerada  30 gün saklanan kayıt için ise 22 USd söz konusu) Neyse ki biz websitesi üzerinden üye olarak beş kamera için beş günlük ücretsiz kullanım sunan bir deneme olanağından faydalanacağız.

Başlarken

Bu uygulamadan faydalanabilmek için Android cihazlarda Android 4.2, iPhonelar için ise minimum iOS 6 ve üzeri işletim sistemi sürümü olması gerekiyor (Bu da demek oluyor ki en azından iPhone 3GS, iPad 2 ve ya 4.nesil iPod  ).

Şimdi öncelikle AppStore ya da Google Play Store’a gidip Manything isimli uygulamayı indirip sonrada sign up sekmesinden yeni bir hesap için ücretsiz üyelik oluşturmamız gerekiyor.

Eposta aresinizi ve seçeceğiniz şifreyi girdikten sonra Manything ana menüsüne yönlendirileceksiniz. Sonrasında kullanmakta olduğunuz telefonu manything hesabınıza eklemek için kamera sekmesine dokunun. Böylelikle Manything uygulamasına değerlendirmek istediğiniz akıllı telefonun kamera ve mikrofonuna erişebilemsi için izin vermiş olacaksınız.

Sonrasında gelen ana ekranda telefonunuzun kamerasında görülenler berlirecek ve ardından eğer kayıt yapılmasını istiyorsanız bu ekranda gördüğünüz büyük kırmızı tuşa basmanız için yönlendirileceksiniz.

Bütün bunları yaptıktan sonra eski telefonunuz güvenlik kamerası olarak çoktan çalışmaya başladı demektir. İzlemek istediğiniz alanda herhangi bir hareket olursa telefonunuzun kamerası  artık anında kayıt yapacaktır. Bu kayıtlar tabiki bulut üzerine yapıldığından sağlıklı bir kullanım için internet bağlantısına sahip olmanız gerekiyor.

Nasıl İzleyeceksiniz

Yüklediğiniz Manything uygulaması ile bir güvenlik kamerası haline gelen eski akıllı telefonuzun kaydettiği görüntüleri iki şekilde izleye bilirsiniz. Birincisi yine akıllı mobil cihazlarınıza indireceğiniz Manything uygulaması ile diğeri ise Manything websitesini ziyaret ederek.

 

 

loading...

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>