ordu escort

SOSYAL MEDYA

Facebook’tan Animasyonlu GiF Desteği

By

on

facebook gif

Son günlerde adından birhayli bahsettiren Facebook haber uygulaması yani News Feed içerdiği hareketli (animasyonlu ) resimlerle kullancıları bir hayli memnun etmişe benziyor.

Bildiğiniz gibi Facebook bu güne kadar ayrı pencerelerde çalışan hiperlink istisnaları dışında GIF  yani animasyyonlu resimlerin  yerleşik olarak kullanılabilmesine izin vermiyordu. Ancak News Feed uygulaması ile birlikte artık resmi olarak animasyonlu resim kullanılabilmesine izin veriyor.

Facebook’un bügüne kadar GIF kullanımına izin vermemesinin sebebi olarak bu hareketli görüntülerin ve pup up ların uygulamayı kalitesiz ve basit göstereceği endişesi gayet anlaşılabilir bir tutum. Ancak Uygun yerlerde ve sıklıkta kullanılacak animasyonlu resimlerin de uygulamaya renk katacağı ayan beyan ortada.

Facebook’un dün News Feed uygulmasında GIF desteği vereceğini açıklamasından sonra Giphy, Tumblr ve  Google Images kaynaklarındaki GIF dosyaları bir hayli rağbet görmeye başladı. Şuan güncelleme yapmamış kullanıcıların uygulamalarına ekledikleri  animasyonlu resimler çalışmayacaktır. Ancak ilgili güncellemenin ardından halihazırdaki GIF resimleri    içerdikleri animasyonlarla  uygulamayı daha keyifli bir hale getirmeye başlayacaktır.

loading...

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>