ordu escort

HACK-BUG

FriendFinder Hacklendi! 412 Milyondan Fazla Kullanıcı Hesabı tehlikede..

By

on

friendfinder-hack

Aralarında başta AdultFriendFinder, Stripshow, Cams, icams ve Penthouse gibi isimlerin de bulunduğu FriendFinder Networkünün hacklendiği rapor edildi.

Toplamda 412 milyondan fazla kullanıcının hesap bilgilerinin ele geçirildiği konuşuluyor. Sırf  32 milyondan fazla  Ashley Madison , 300 milyondan fazla AdultFriendFinder ,  62 milyondan fazla cam.com, 7 milyondan fazla Penthouse, 1.4 milyondan fazla Stripshow ve 1.1 milyondan fazla icams  üyesinin hesap bilgileri ele geçirilmiş durumda.

Raporda hackerların bir “local file” üzerindeki güvenlik açığını kullanarak dev networkün tüm sistemine erişim elde ettikleri ve 412 milyondan fazla kullanıcıya ait heap bilgilerini ele geçirdiklerinden bahsediliyor. Düşük güvenlik sağlayan SHA1 algoritmasını kullanmakla eleştirilen Network aynı zamanda 15 milyondan fazla “üyelik kapatmış” hesap bilgilerini elinde tutmakla da eleştiriliyor.

ZDnet’e açıklama yapan Friendfinder ikinci başkanı Ballou konuyla ilgili incelemelerin sürdüğünü ve gerekli adımların atılmakta olduğunu ifade etti. Rapora göre hacklenen bu veri tabanın hesap bilgileri dışında detaylı bilgiler içermediği ve bu isimlerin şuan için internet kullanıcıları tarafından araştırılamayacağı belirtilse de söz konusu Network kullanıcılarını uzunca bir süre huzursuz edeceği bir gerçek.  Hatırlayacağınız üzere Mayıs 2015’te de 3.5 milyondan fazla kullanıcının hesap bilgileri hacklenmişti.

Kaynak

loading...

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>