ordu escort

TABLET

Galaxy Tab A 9.7″ 21 Mayısta Avrupada

By

on

Galaxy Tab A 9 7 inch

Samsung,  9.71″ ebatlarındaki ekranı ve 4:3 görüntü  oranıyla ilk bakışta akıllara Apple’ın iPad Air’ini getiren yeni tableti Galaxy Tab A’nın Avrupa’daki satış tarihini bu gün  yaptığı bir açıklamayla Samsung severlere duyurdu. Wi-Fi, Wi-Fi + LTE ve Wi-Fi  Spen Stylus + olarak 3 model seçeneği ile 21 Mayısta önce İngilterede satışına başlanacak olan Galaxy Tab A” nın fiyatının ne olacağı konusunda ise Samsung tarafından resmi bir açıklama yapılmadı. Ancak Amerika Birleşik Devletlerinde sadece Wifi özellikli olan Galaxy Tab A modelinin 299$’dan satıldığını ve yine buhafta orada satışına başlanılacak S Pen Stylus versiyonunun ise 349 $ dan satılacağını göz önünde bulundurursak Avrupa ve Türkiye^deki fiyatı konusunda çok fazla bir sürpriz yaşamayacağımız kesin.

Galaxy Tab A Android lollipops 5.0 desteğinde son derece zarif bir arayüzle geliyor. Bildirim kartları ve optimize edilmiş kontakt listesi default olarak ekran yüzeyinde yerlerini alan unsurlardan. özellikle  web gezintisi , e-booklar ve magazin takibi için  optimize edilmiş  XGA TFT paneli ile kullanıcısına daha doğal ve algısal bir  tablet deneyimi yaşatmayı amaçlıyor  Ayrıca Samsung Galaxy Tab A  115 GB bedava depolama alanı sunan kurulu bir uygulama ile birlikte geliyor. “The Eeconomist ve Kindle for samsung”….  Diğer kurulu gelen programların arasında ise  Office, Excel, PowerPoint, OneNote and Skype gibi programları içeren zengin Microsotf uygulamaları da bulunuyor. En faydalı özelliklerden bir tanesi ise “Kids Mode” denilen çocuk modu. Bu mod sayesinde ebeveynlere  çocuklarının internetten indirecekleri içerikler üzerinde tam bir kontrol imkanı sunuluyor.  Kids mode ayrıca 6 çocuğa kadar özelleştirilebilir Home Screen ve kullanıcı profili desteğinide beraberinde getiriyor.

Galaxy Tab A 9.7 nin donanım özelliklerine kısaca bir baktığımzda ise her üç modelin de 1.2GHz quad-core Qualcomm Snapdragon 410 işlemci isle geldiğini görüyoruz. Bunlardan LTE versiyonu 2GB RAM ile desteklenirken Wi-Wi versiyonu ise 1.5 GB RAM ile sunulacak. Yine her üçünde de 16 GB dahili hafıza standart olarak sunulurken SD kart ile bu kapasitenin 128 GB’a kadar çıkarılabilmesine olanak veriliyor.  Kamera sistemin dede gelişmeler var Auto Focus, One Shot Mode ve  aralıksız 20 çekim yapabilen Continuous Shot  özellikli arka kamera 5 MP ile donatılırken ön kamerada 2M çözünürlük yeterli görülmüş. Ayrıca arka kameranın 720 P  video kayıt özellikli olduğunu da unutmadan hatırlatalım.

 

Bağlantı özelliklerine baktığımızda ise Wi-Fi li versiyonun   802.11b/g/n Wi-Fi, Bluetooth 4.1, Wi-Fi Direct, GPS ve GLONASS teknolojisini desteklerken LTE  versiyonunun LTE FDD: 800/850/900/1800/2100/2600MHz, 3G: HSPA+42/5.76 850/900/1900/2100MHz, 2G: EDGE/GPRS 850/900/1800/1900MHz. bandlarını servis ettiğini görüyoruz. Ancak ilk bakışta dikkatlerden kaçmayan 802.11ac teknolojisinin  Galaxy Tab A 9.7 nin  donanım özellikleri arasında sıralanmaması büyük bir eksiklik olarak göze batıyor.  166.8×242.5×7.5mm ölçülerindeki Her  üç modelde de yaklaşık olarak 10 saatlik multimedya kullanımına olanak veren 6000mAh gücünde batarya kullanılmış.   Bu bataryanın da dahil olduğu ağırlık skalası ise Wifi modeli 450 gram, LTE modeli 456 gram ve S Pen modeli 487 gram olarak belirtilmiş….

Galaxy Tab A iPad Air’in kendisine olmasa da özellikle web kullanımındaki işlevine rakip olmayı kafasına koymuş anlaşılan…Galaxy Tab A ‘nın iPad Air 2’ye göre gayet cazibeli olan fiyatını göz önüne aldığımızda kendimiza neden olmasın diye  sormadan da edemiyoruz…

 

loading...

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>