ordu escort

GİYİLEBİLİR

Google Apple Watch İçin Elini Çabuk Tuttu…

By

on

google news and  wheather

Apple Watch’ın piyasaya çıkışının üzerinden daha birkaç hafta geçmeden elini bir hayli çabuk tutan Google onun için yaptığı ilk uygulamasını sihirli şapkasından çıkardı. Bu tabi ki özellikle Apple Watch kullanıcıları için iyi bir haber. Ancak aynı zamanda Google’ın yaptığı uygulamalar arasında en düşük popüleriteye sahip olmaya da aday gibi görünüyor. Google’ın haber ve hava durumu beslemesi sağlayan  uygulaması  News and Weather dün Apple Watc’ın o havalı ekranında kendine güzel bir yer kapabilmesi için  güncellendi. Ancak  geçtiğmiz bahar App Store’a yüklenen uygulama hala popülerlik kazanabilmiş değil ve download listesinde kendisini gösterebilmesi için geçmesi gereken tam 25 tane Google uygulaması var.

Aslına bakarsanız Google’ın bu uygulaması sadece popüleriteden yoksun kalmakla değil aynı zamandada yeterli fonksiyona sahip olmamakla da eleştiriliyor. Özellike başlıklarla sınırlı kalmış uygulamada bir taraftan önemli haberler ve yazıların bildirim fonksiyonundan yoksun olması diğer taraftan da haber yada makalelerin özetleri yada tam metinlerine erişimin olmaması  ise  apayrı bir eksiklik. Apple Watch’ın başta Google Maps ve Gmail gibi muhteşem uygulamalarla zenginleştirilebilmesi yerine popülerite yakalayamamış bu tarz bir uygulamayla karşılanması Apple tutkunlarında biraz hayal kırıklığı ve beraberinde kızgınlık yaratmış olabilir.

Herne kadar da saatlerin giyilebilir teknoloji platformunda kapladıkları alan özellikle VR cihazları gibi popüler ürünler karşısında daha önemsizmiş gibi görünse de özellikle enerji destek handikapları aşıldığında bu yelpazede çok daha etkin bir konuma gelebilirler. Şu noktada Başta Google olmak üzere bir çok elektronik devinin hatta kendileri bu ürünün farklı varyasyonlarını üretmiş olsalar bile özünde giyilebilir teknolojinin saat formatına çok da hevesli olmadıkları izlenimi ağır basıyor. Bu genel tutum muhtemelen Apple’ın başta MAP yani harita uygulamaları olmak üzere bir çok alanda yenilikçi projeler başlatması için bir itici etki oluşturabilir.

loading...

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>