ordu escort

İNTERNET

Google Fly Labs’ı Satın Aldı

By

on

Google Fly Labs

Google bugün yaptığı bir açıklama ile iOS platformu için video edit uygulamaları yapan Flay Labs’ı satın aldığını duyurdu. Hem Goole’dan hemde Fly Labs’tan gelen açıklamada video işleme konusunda bir hayli başarılı olan bu ekibin bundan sonra Google’ın fotoğraf uygulaması olan “Gogole Photos” için kolları sıvayacağı belirtildi.

Clips, Fly, Tempo ve Crop isimli uygulamaların yapımcısı olan Fly Labs, resmi websitesi üzerinden yaptığı açıklamada “geçtiğimiz 18 ay içerisinde bu uygulamaların 150 yi aşın ülkede 18 milyondan fazla kullanıcı tarafından indirildiğini ve yine bu uygulamalarla 20 milyondan fazla video oluşturulduğunu” açıkladı.

Makine öğrenmesi ve bilgisayar vizyonu alanında başarılı çalışmalar yürüten California , Mountain View’deki  Google Photos ekibi ile güçlerini birleştiren Fly Labs’ın bütün uygulamarı ücretsiz ve ayrıca  uygulama içi herhangi bir satınalma fonksiyonu içermiyordu.   Söz konusu bu uygulamarın herhangi bir güncelleme yapılmadan üç ay daha App Store’da kalacağı   ancak sonrasında ise  kaldırılacağı ifade edildi.

Bugüne kadar gelmesinde emeği olan tüm yatırımcıları ve çalışanlarına websitesi üzerinden  teşekkür eden  Fly Labs New York City’de Tim Novikoff tarafından kurulmuştu.  Şirketin Google ile yapacağı işbirliğinin ayrıntıları henüz netlik kazanmasa da böylesine başarılı uygulamalar yapan bir ekibin Google gibi bir dev ile bir araya gelmesi bu ekibin Google Photos’a yapacağı katkı konusunda beklentileri  ister istemez biraz yukarılarda tutacaktır.

 

 

 

 

 

 

 

 

loading...

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>