ordu escort

Google

Google, Google Fotoğrafları ve Google Drive’ı Tek Elden Yönetecek Bir Masaüstü Uygulaması Yayınladı.

By

on

backup-and-sync-blog-post_1-2e16d0ba-fill-2844x1600

 

Google bugün, geçen ay sözünü verdiği“Backup and Sync from Google” tool’u yayınladı. Hem Mac hem de PC için yayınlanan bu desktop uygulaması sayesinde Google Drive ve Google Fotoğraflar desktoplar üzerinde tek bir uygulama aracılığı ile çok daha kolay kullanılıp yönetilebilecek.

Google’ın yayınladığı bu yeni desktop uygulaması sayesinde hem Google hem de Google Photos ve Google Drive Client kullanıcıları angarya denilebilecek bir durumdan kurtulmuş olacak. Böylece aslında her biri aynı işlemi gerektiren farklı formattaki dosyalar tek bir uygulama üzerinde kullanılabilecek.

Son derece basit bir arayüze sahip uygulamayı kullanabilmeniz için öncelikle Google hesabınızla giriş yapmanız gerekiyor. Daha sonra Google Cloud’a sürekli olarak yedeklenmesini istediğiniz klasörleri seçmeniz yeterli oluyor.

“Backup and Sync from Google” tool sayesinde sadece desktop klasörleriniz değil aynı zamanda bilgisayarınıza bağlı olan USB aygıtlarında bulunan fotoğraflarda Google Cloud’a yedeklenebiliyor. Yedekleme sonrasında dosyalarınıza telefon tablet yada bilgisayarınızın herhangi birinden erişebiliyorsunuz.

backup_and_sync_screenshot-width-1728

 

Google G Suite üyesi kurumsal kullanıcılarının ise şuan için bu desktop uygulamasını indirmemelerini tavsiye etti. Ancak yakın zamanda bu kullanıcılar   için “Drive File Stream”diye isimlendirdiği çözümünü de onalara sunmuş olacak.

loading...

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>