ordu escort

HACK-BUG

Google Photos’taki Anormallik

By

on

Google Photos

Google tarafında başta sezgisel arama  olmak üzere bir çok gelişmiş kategorilendime yetenekleri ile plus kullanıcılarıın hizmetine sunduğu Google Photos (google Fotoğraflar) bu özellikleri ile bir hayli dikkat çekmeyi başarmıştı. Ancak teknoloji devi Google’ın bu fotoğraf servisinde kullanıcılarını rahatsız edebilecek bir durum söz konusu olabilir.

Çünkü Google Photos’u kullanmaktan vazgeçip akıllı cihazlarınızdan kaldırmak istediğinizde, bu uygulamayı kaldırsanız bile Google Photos resimlerinizi upload etmeye devam ediyor. Bu durum şuan için sadece Android cihazlarda ortaya çıkıyor.

Durumu ilk farkeden ise “Nashville Business Journal” editörlerinden David Arnott.   Artnot Google Photos’u kurup bir süre kullandıktan sonra bu uygulamayı aylar önce kaldırdı. Daha sonra tekrar uygulamayı kullanmak istedi ve yeni bir kurulum daha yaptı. Ancak karşısına çıkan sahne onu bir hayli şaşırtmıştı. Çünkü   Google Photos’u cihazından kaldırdıktan sonra  çekilmiş fotoğrafları karşısında buldu.

Peki gerçekte bu durumun asıl sebebi ne ya da neden sadece android cihazlarda ortaya çıkıyor diye merak ediyorsanız durumun muhtemel sebebi şu;  Google Photos’un yükleme ayarları aslında uygulamanın kendi ayarları ile tam olarak entegre değil. Yani bu durum   lokasyon, yedekleme ve arama gibi uygulama ayarlarının aktivitesinden kaynaklanıyor. Çünkü Google Photos, Google + ‘ın bir servisi olarak kullanılıyor.

Ancak eğer siz hiç bir şekilde google photos’u ya da Google’ın otomatik fotoğraf yedekleme fonksiyonunu kullandıysanız ve artık daha fazla kullanmak istemiyorsanız;  Hemen Google Ayarlar Uygulamasına gidin ve “Google Photo Backup” opsiyonunu kaldırın.  Yani pankleyecek bir durum söz konusu değil Google sizden izinsiz birşey yapmıyor aslında sadece Master ve Slave uygulama arasındaki yetkilendirme ayarı ile ilgili bir durum söz konusu sadece..

 

 

loading...

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>