ordu escort

DONANIM

Google Şimdiye Kadar Yapılmış En güvenlikli MicroSD Kartı Üretti

By

on

project vault

Dünya teknoloji devi Google bir taraftan e-posta ve bulut içeriklerindeki verilerimize karşı artan merakı ve ilgisiyle eleştirile dursun, diğer taraftan güvenli teknoloji kullanımı konusunda dünyaya yön vermeye devam ediyor. Bu  çalışmalarının bir sonucu olarak ortaya koyduğu son ürün ise dünyanın şimdiye kadar gördüğü en ileri güvenlik konseptine sahip olan bir microSD kart.

Google’ın I/O 2015 geliştiriciler konferansının ikinci gününde sahneye çıkardığı ürünlerden birisi olan Project Vault diye isimlendirdiği bu microSD kart ARTOS tabanı üzerine Google tarafından dizayn edilen son derece gelişmiş bir şifreleme teknolojisi kullanıyor. Kendi işletim sistemini kullanan bu SD kartı okuyucu yada yazıcı cihazınıza taktığınızda  şifre kodlaması veya çözümü gerçekleşiyor. Ayrıca iki aşamalı yetkilendirme prosedürü sayesinde kullanıcılara üstü düzey bir güvenlik desteği sunuyor.

ARM işlemcinin kontrol ettiği cihaz kablosuz dosya paylaşımları için geliştirilen NFC teknolojisine ve bir de antene sahip.  Şuan için 4GB olan depolama kapasitesi tüketici modelinin tamamlanmasıyla birlikte mutlaka artırılacaktır. Ancak Android’den Windows’a kadar tüm işletim sistemleri ile uyumlu çalışabilen bu yeni nesil microSD kartın piyasa çıkış tarihini belirlemek konusunda  Google’ın acele ettiği de pek söylenemez..

 

 

loading...

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>