ordu escort

İNTERNET

Google ve Ingenico İşbirliği İle Avrupa E-Ticareti Daha da Büyüyecek

By

on

Google v ingenico

Google peşpeşe  attığı adımlarla kendi ödeme servisi olan Androiad Pay’i  ABD pazarının dışına çıkararak ona global bir tedavül niteliği kazandırmayı hedefliyor . Artık İngilterede de kullanılmaya başlayan “P2P money transfer” servisi ve “Visa Europe” yapılan anlaşma ile Android Pay kıta üzerindeki 37 ülkede geçerliliği olan bir ödeme sistemine dönüşecek. Google bunlara ek olarak kendisini Avrupalı kuruluşlara daha da yaklaştıracak adımları da ihmal etmiyor.

Google’ın bu politikası da doğal olarak semeresini vermeye başladı. Dünyanın en büyük hardware satıcılarından ve ödeme servislerinden birinin sahibi olan Igenico bugün yaptığı açıklamada  “Export Accelerator” diye isimlendirilen yeni bir sınır ötesi  satış sistemi için  internet devi olan Google ile birlikte bir çalışma yürüttüklerini ve Belçika’da bu sistemin pilot uygulamasına  başladıklarını” ifade etti.

Halihazırda Ingenico’nun Apple Pay gibi servislerle çalışan POS cihazları ürettiğini göz önünde bulundurursak söz konusu bu ortaklığın şimdilik Android Pay ya da Google Wallet gibi uygulamaları bu cihazlara entegre etmek gibi bir endişe taşımadığı ortaya çıkıyor aslında.  Google’ın daha çok bu ticari kuruluşlara arama analizleri sunmayı hedeflediği söylenebilir.

Gelişmelerin zamanlaması ise bir hayli dikkat çekici; Çünkü bir taraftan Google’ın arama sonuçlarına “buy button” ekleyerek  browserlara kısa yoldan direkt olarak ödeme yeteneği getirmeyi planladığı bir dönem denk geliyor. Diğer taraftan ise Google’ın alış veriş servisinin tekelleşme ihlalleri açısından Avrupa hukuk kuruluşlarınca incelendiği bir döneme denk geliyor. Söz konusu bu Avrupa kuruluşlarının konu hakkındaki huzursuzlukları da malum. Tüm bunlara rağmen Export Accelarator Avrupa pazarında kalıcı bir satış sistemi olmayı amaçlıyor.

Google’ın Belçika direktörü Thierry Geerts de “Export Accelerator is Belçikalı girişimcilere online olarak büyümeleri konusunda büyük bir fırsat sunuyor . Online olarak yatırım yapan şirketler bunu yapmayı tercih etmeyen şirketlere göre iki kat daha hızlı büyüyor. Bizim asıl amacımız mükün olduğunca çok sayıda belçikalı girişimciyi İnternetin sağladığı fırsatlar yararlanmaları için cesaretlendirmektir. İşte burda Belçikada 11 milyon tüketici var; Düya çapında ise 2.5 milyar potansiyel müşteri  büyü ihraç fırsatları sağlıyor. Ingenico Group ile yapılan bu işbirliği Belçikalı şirketlerin bu potansiyelden faydalanmalarını sağlayacaktır.” şeklindeki ifadeleri ile Google’ın bu konudaki yaklaşımını  gayet açık olarak ortaya koyuyor.

 

 

 

loading...

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>