MODEM ROUTER

Google’dan Asus OnHub Sürprizi

By

on

Asus OnHub

Google bugün OnHub diye adlandırdığı router ürün konseptinin 2. üyesi olan Asus OnHub’ı tanıttı. “More ways to Wi-Fi” sloganıyla tanıtılan cihaz Google’ın birkaç ay önce sahneye çıkardığı ve OnHub Konseptinin ilk ürünü olan TP-Link etiketli router ile bir hayli benzerlik gösterse de yenilikçi DNA ları ile ondan çok daha ön plana çıkıyor.

Google resmi blog sayfasında yaptığı açıklamada ilk tanıştırdıkları OnHub’un bizi sorunlu bağlantılar, kalabalık kablolar ve karmaşık ayarlardan  kurtararak hızlı, güvenli, kolay ve tabi çok daha güçlü çalışan bir Wi-Fi teknolojisi sunmak için tasarlandığını şimdi ise partneri Asus ile birlikte büyüyen OnHub ailesinin ikinci üyesini tanıştırdıklarını ifade etti.

Asus OnHub ile gelen asıl yenilik ise Wave Control denilen özellik. wave control adından da anlaşılacağı üzere “Dalga kontrolü ” anlamına geliyor ve Asus OnHub’un üzerinde elinizle yapacağınız ufak bir hareketle Wi-Fi dalgalarını istediğiniz herhangi bir cihaza yönlendirerek   Wi-Fi hızını ve gücünü artırabiliyorsunuz.

Google ayrıca önümüzdeki hafta  ilkini yapacakları güncelleme ile aralarında yeni bir akıllı anten algoritmasının da olduğu birçok  performans iyileştirmesini de On Hub kullanıcılarının hizmetine sunacak. Böylece OnHub  Mutfaktaki telefondan oturma odasındaki Laptopa kadar tüm cihazların lokasyonlarını tespit edip Wi-Fi dalgalarını o doğrultulara gore oryante ederek maksimum bir kablosuz iletişim amaçlayacak.

1900 Mbps teorik hız vadeden cihaz 2.4 ve 5 GHz frekanslarda çalışabiliyor.  Bir taraftan 802.11 a /b/ g / n/ ac gibi standart bağlantılara olanak verirken diğer taraftan Bluetooth Smart Ready , Weave ve 802. 15 . 4 gibi gelecek nesil bağlantı teknolojilerine de destek veriyor. Kendine has hücresel bir  dokuya sahip antenleri, 4 GB depolama alanı, kademeli ışıklandırması ve kendine has tasarımı ile şimdiden fazlasıyla merak uyandırıyor. Asus OnHub 219 dolar’lık bir fiyat etiketi ile ön siparişe açılmış durumda.

Google her ne kadar bu iki cihazın eküri olduklarını ima etsede arada 20 dolarlık fiyat farkından çok daha fazlasının olup olmadığını hep beraber  bekleyip göreceğiz.

loading...

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>