ordu escort

TAŞIT

Google’ın Şöförsüz Aracını Polis Çevirirse…

By

on

Google-Car-PolisCcevirmesi

Mountain California’da motosikletli bir polis memuru çok yavaş gittiği için bir aracı çevirdi. Ehliyet ve ruhsat kontrolü yapmak için sürücü camına yaklaşan polis araçta şöför olmadığını görünce bir anda neye uğradığını şaşırdı.

Araçta şöför yoktu çünkü araç Google’ın kendi kendisini kullanabilen test araçlarından birisiydi ve hız limiti 25 mph olarak belirlenmişti. Bu ilginç anı farkedip kameraya alan kişi ise  Mountain View’de Google merkezine yakın bir yerde yaşayan  Zandr Milewski isimli bir Facebook kullanıcısı.

Yaşanan bu olayın üzerine yayınlanan bir Google+ yazısında; güvenlik nedenlerinden ötürü bu otonom araçların hız limitinin 25 mph olarak belirlendiği, ve bu araçlarla gerçekleştirilen 1.2 milyon millik test sürüşünde edinilen deneyimin bir insanın  90 yıllık  sürüş deneyimine denk geldiği ifade edildi.

loading...

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>