ordu escort

DÜNYADAN

Google’ın Yeni CEO’su 199 Milyon $ Alacak

By

on

Larry Page’den sonra Google’ın CEO koltuğuna oturan Sundar Pichai 199 milyon dolar değerinde Google hissenin de sahibi olacak.

1972 Madras-Hindistan doğumlu Pachai, Alphabet çatısı altında yeniden yapılanan Google’ın başında kalmaya devam ederse her üç ayda bir artırılmış oranda hisse sahibi olacak. 2019 yılı sonunda ise toplamda 199 milyon dolarlık hissenin sahibi olmuş olacak. Ancak bu rakamlarla bir anda ABD’nin en çok kazanan CEO’su haline gelen Pachai hisselerini tamamını tek seferde satamayacak.

1972 Chennai-Hindistan doğumlu Pachai’nin babası ingiliz şirgeti GEC’de elektrik mühendisi, annesi ise  bir stenograftı.  Chennai’de sadece iki odası bulunan bir evde büyüdü, üniversite eğitimi de bu şehirde tamamladı. 1993’de metalurji mühindisi olarak mezun olduktan sonra Stanford üniveristesinden “malzeme bilimi ve yarı iletken fizik” konusunda yüksek lisans eğitimi için bir burs kazanmayı başardı. Ardından Pensilvanya’daki Whartoon School’da” İşletme Yönetimi” konusundada yüksek lisans yaptı.

Daha önce Gogole Chrome, Chrome OS gibi projelerin başında bulunan Pichai 2014 den itibaren  android uygulamalarda dahil olmak üzere tüm google ürünlerinin başına geçti ve 10 Ağustos 2015’te Google’ın Alphabet isimi altında yeniden yapılandırılmasıyla birlikte CEO’luk koltuğuna da oturduğu duyurulmuştu.

loading...

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>