ordu escort

EKİPMAN

GoPro En Küçük Aksiyon Kamerasını Duyurdu “Hero4 Session”

By

on

Hero4 Session

 

Aksiyon kamerasında dünyanın önde gelen markalarından olan GoPro bugüne kadar üretmiş olduğu en küçük ve hafif aksiyon kamerası olan Hero4 Session’u duyurdu.

Hero4 Session 74 gramlık ağırlığı ile tartıda 125 gr çeken Ağabeyleri GoPro Hero black ve silvera oranla % 40 daha hafif. Bu hafiflik tabiki kasa ölçülerine de yansıyor; ebat olarak onlardan % 50 daha küçük bir kasanın içerisinde birbirinden heyecanlı aksiyonlara katılmayı bekliyor. Küçülen ebatları ve düşen ağırlığı  sayesinde artık çok daha hassas donanım ve araç gereç  bölgelerinde kullanılabilecek. Özellikle uzaktan  kumandalı daha küçük hava taşıtları ile birlikte kullanılabilecek olması ona ciddi bir avantaj kazandıracak.

Üstelik sadece havada değil, 10 metreye kadar su geçirmezlik özelliği sayesinde denizde de heyecan dolu dakikalarınızı sizin için kaydedecek. Bu kaydı yaparken yüksek çözünürlükten ödün vermeyecek. 30 FPS hızda 1440p Quad HD çözünürlük sunarken 100 FPS hızda 720p çözünürlük sunarak slow motion meraklılarını da ihmal etmeyecek. Tabiki günlük kullanıcılar için 60 FPS hızda 1080p kayıt özelliği de standart olarak sunuluyor. GoPro Hero4 Session Video özelliklerirnin yanında güçlü bir fotoğraf yeteneğini de barındırıyor. Single, Burst ve Time Lapse modlarında 8 megapiksellik çekimlerle ikinci bir cihaza olan gereksinimi ortadan kaldırıyor.

auto image rotation özelliği sayesinde hangi yüzeye yerleştirirseniz yerleştirin rotasyon sapmaları olmadan düzgün bir kayıt elde etmenizi sağlıyor. Ancak burada dikkat edilecek husus kayıda ilk başlangıç anı. yani ilk başta nasıl konumlandırırsanız rotasyon özelliği bu düzlemi takip ediyor. Diğer bir dikkat çekici özellik ise rüzgar gibi kuvvetli dış seslerin olumsuzluğunu minimize edecek çift mikrofon sistemi ile donatılmış olması. GoPro Hero4 Session kamera gelen ses seviyesinin deformasyonuna göre birinci ve ikinci mikrofon arasında geçişler yaparak mümkün olan en temiz ses kaydını gerçekleştirmeyi vadediyor.

12 temmuzda piyasa sürülmesi beklenen cihazın Avrupa  satış fiyatı ise 429 Euro civarında. Yani HERO4 Blac’ten 100 Euro daha ucuzken HERO4 Silver ile aşağı yukarı aynı fiyat etiketine sahip olacak.

 

 

 

 

 

loading...

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>