ordu escort

DONANIM

Grafik Tabletler… Wacom Intuos 5 Touch İnceleme / intuos pro inceleme

By

on

Wacom intuos Grafik tablet 1

Birçoğumuzun ismini duyduğu ama ne olduğunu tam olarak anlayamadığı grafik tabletler… Çoğu zaman AVM lerdeki elektronik dükkanlarında dolaşırken  gözlerimizin bir an için yakalayıp ne olduğuna anlam veremediği  ince yassı ve genellikle ekransız bir tablet bilgisayarı andıran cihazlar.  Peki bu ürün ne işe yarıyor ve bu “Grafik Tablet” de ne demek? diye  sormaya başladıysanız,  tüm sorularınıza “Wacom Intous 5 touch inceleme” yazımızda cevap bulabilirsiniz;

Wacom intuos Grafik tablet 7

Çoklu dokunmatik bir yüzeye sahip olan  ve bu yüzey   üzerine temas eden özellikle kendisi için üretilmiş kalem gibi bir nesnenin   farklı basınç seviyelerine göre değişen miktarlarda  tepkiler vererek, bu girdi verilerini bilgisayarlardaki photoshop, corel vs gibi  grafik tasarım yada düzenleme yazılımlarına aktarabilen ve genellikle profesyoneller tarafından sanat ve tasarım amaçlı işlerde tercih edilip kullanılın aygıttır.

Wacom intuos Grafik tablet 3

Ancak kullanım alanı sanat ve tasarımla sınırlı değildir tabiki, şuan dünyada işi gereği gün içinde çok uzun süre mouse kullanan kişilerde görülen el ve bilek eklemlerindeki sinir sıkışmalarının sonucunda ortaya çıkan hastalıklardan ötürü mouse kullanımın karşısında ciddi ve sağlıklı bir alternatif olarak grafik tabletlerin kullanım alanı hergeçen gün genişlemektedir.

Wacom intuos Grafik tablet 4

Bu grafik tablet pazarı içerisinde en gönde gelen firmalardan birisi olan Wacom, geniş ürün gamıyla çok ciddi bir pay sahibi durumundadır. Bu ürün gamında gerek özellikleri gerekse uygun fiyat scalasıyla en dikkat çekici ve iddialı olanlar intuos ürün ailesidir. Aşağıdaki yazımızda Wacom intuos 5 touch S i sizin için inceledik.

Wacom intuos Grafik tablet 5

660 gram ağırlığında ve siyah renkte üretilen wacom intuos pro ya masanızın üzerinde yer açmak için fazla zorlanmayacaksınız çünkü 320 mm x 208 mm kasa ölçülerinde üretilen intuos pro samall un yine aynı serinin m ve L modellerine göre kapladığı alan bir hayli küçük. Laptop çantanıza kolayca koyup yanınızda taşıyabileceğiniz Intuos Pro S in Dokunmatik yüzeyi ise 157 mm x 98 mm ölçülerinde olduğundan 22 inch büyüklüğe kadar olan bilgisayar ekranlarıyla son derece rahat kullanılabilir. 22 inch ve üzeri ekranlarda çalışacak olan okurlarımızın aynı serinin M ve L modellerini tercih etmelerinin daha uygun olacağını düşünüyoruz.

Wacom intuos Grafik tablet 6

Çizim ve silme işlemlerinde 2048 basınç seviyesinde kalem basıncı hassasiyetine ve % 60 eğim algılama özelliğine sahip yüzey klasik kalemle “kağıda yazma” hissiyatını fazlasıyla hissettiriyor. Çoklu dokunmatik yüzeyde zoom, çevirme, sürükleme, döndürme gibi son derece işlevsel hareketler için kısayol kısayollar atayabilme imkanıda tanınmış.

Wacom intuos Grafik tablet 8

USB bağlantısı ve wireless kit kullanan intuos 5 touch un devam versiyonu olan intuos Pro da ise dahili wireless özelliği eklenmiş. Hem windows hem de mac bilgisayarlarla uyumlu çalışabilen cihazın minimum sistem talebi Mac sisteminde OS X 10.6.8 ve üzerisi iken windows tabanında Win 8, Win 7 SP1 ve Vista SP2 ye destek veriyor. Kolay ve kısa bir kurulumla kullanıma hazır hale gelen Pronun paketinde; 3 tanesi keçe, bir tanesi fırça, bir tanesi flex ve 5 taneside standart olmak üzere 10 adet kalem ucu bulunuyor. içerisinde kalem uçlarının muhafaza edildiği şık standın üzerinde duram kalemin arkasında Latex içermeyen slikon silgi bulunuyor.

Wacom intuos Grafik tablet 9

Patentli elektro manyetik rezonans teknolojisine sahip cihazın 5080 lpi (Lines Per Inch) çözünürlük özelliği mevcut Sağ ve Sol el için ayarlanabilir cihazın Üzerinde 6 tane özelleştirilebilir tuşa ve 4 özelleştirilebilir fonksiyon atanabilme özelliğine sahip bir adet “Touch Ring” bulunuyor.

Wacom intuos Grafik tablet 10

İntuos Pro versiyonunda “soft Case” korumasıyla gelen Intuos Pro Small u yurt dışında 250$ yurt içinde ise 750 TL civarında bir bedelle bulmak mümkün. Sadece Sanat ve tasarım işiyle uğraşanlara değil aynı zamanda mouse dan bıkmış ve çok gelişmiş bir touch tab arayan okurlarımıza tavsiye ediyoruz, ancak özellikle kalemi kullanırken dikkatli olmanızı öneriyoruz, çünkü sırf kalemin yurtdışı fiyatı 100 USD civarında…

Wacom intuos Grafik tablet 11

loading...

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>