MULTIMEDIA

Hayır! Bu Bir Popjeksiyon Cihazı

By

on

ampul projektor

Başta akıllı telefonlarımız olmak  üzere hiç yanımızdan ayırmadığımız mobil cihazlarımızla her yıl milyarlarca fotoğraf ya da video  çekiyoruz. Herbirimizi amatör birer fotoğrafçı ya da yönetmene çeviren bu fotoğraf ve videolarımızı  kimi zaman Facebook ve Instagram gibi gibi sosyal paylaşım ağlarında kimi zaman da evimize yaptıkları ziyaretlerde PC’ye ya da TV’ye aktararak arkadaşlarımızla ya da ailemizle paylaşıyoruz.

Büyük ekran deyince de gözler ister istemez hemen hemen herkesin evinin baş köşesine kurmak istediği  projeksiyon cihazlarına  dönüyor tabi ki. Bu paylaşımları yaptığımız ekranlar büyüdükçe insanların yüzlerindeki gülümsemelerde kaçınılmaz olarak büyüyor tabi ki. Ancak  arkadaşlarımızın yüzlerindeki o memnuniyet ifadesi keyfimize  keyif katarken ne kadar istesek de rahat durmayan elimiz ayağımız bir şekilde gidip o kablolardan bir tanesine dokunur ve zavallı egonuzu gözüne ışık tutulmuş bir tavşan yavrusu gibi  ortalıkta bırakır.

İşte tam bu noktada size güzel bir haberimiz var; Ta okyanusun öbür ucunda Los Angeles’ta bir girişimci olan Don Molenaar ve ekibi son derece marjinal bir ürün geliştirmeyi başardılar. Evimizde bulunan masa yada tavan lambalarının duylarına takılabilen portatif bir projeksiyon cihazı yaptılar, üstelik bu cihaz sizi kablo karmaşasından tamamen kurtarıyor. içinizden bu enteresan tasarıma rağmen zaten kablosuz projeksiyon cihazları var ve fiyatları biraz cep yaksa da hemen hemen her yerde  satılıyorlar diyenlerde vardır elbette.

Ancak bu lamba projektörü onlarla kıyaslanamayacak kadar ufak, üstelik bu ufaklık durumu sadece cüssede değil fiyat konusunda da geçerli. İlk kampanyasındaki yoğun talepten sonra tavana fırlamış fiyatı bile $750 civarında.  Ayrıca bu küçük ama bir o kadarda iddalı projeksiyon cihazını aynı zamanda lamba olarak da kullanabiliyorsunuz. Birde bu minik boyutları sizi aldatmasın çünkü  854×480 çözünürlükte 120 inçe kadar büyük görüntü verebiliyor yani oturma odanızın 3 metrelik duvarını kaplayabiliyor.

Yetenekleri yukarıda saydıklarımızla sınırlı olmayan cihaz Wi-Fi üzerinden kablosuz olarak internete de bağlanabiliyor. Bluetooth klavya ve mouse bağlantı özelliğine de sahip olan Mini projeksiyonumuz ücretsiz olan iOS ya da Android uygulamalarla birlikte çalışıyor. Üstelik siz evden çıkmadan önce kahvaltı masanızın üzerine hava durumu tahminini yansıtıp siz evden çıktıktan sonra da ışıkları kapatabiliyor.. Bu akıllı cihazın kampanya stokları şuan için tükenmiş olsada Kasım ayında dağıtılacak ikinci parti için şimdiden sipariş verebilirsiniz..

 

 

 

loading...

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>