ordu escort

İNTERNET

İnternet Kotalarımız Genişleyecek..

By

on

internet hiz

Türkiye Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK)’nın  2016 yılı için hazırladığı raporda total veri kullanımını kısıtlayan Adil Kullanım Kotaları (AKK) genişletilmesi konusunda  bir kısım düzenlemelerin yapılacağı öngörülüyor.

İnternet bağlantılarımız her ne kadar da fiber altyapılarla hızlandırılmış olsa da internet servis sağlayıcılarıın getirdiği kotalar sebebi ile  bir hayli yavaşlıyor.  Şuan ortalama 50 GB olan kotalar dolduğunda 8 Mbps hızındaki bir bağlantı ancak 3 Mbps hızında veri taşınmasına olanak sağlıyor.Bu raporda  BTK’nın 2016 yılında yapılmasını öngördüğü düzenlemelerin AKK’ları tam olarak kaldırmasa da hissedilir derecede iyileştirmesi bekleniyor.

BTK nın 50 sayfayı bulan raporunda adil kullanım kotası dışındaki konularda da yapılacak düzenlemerden bahsediliyor. Ayrıca 4.5 G’nin start alacak olması ile apayrı bir öneme kavuşacak olan mobil veriler konusundaki çalışmalarında Ağustos 2016’da tamamlanması bekleniyor.

loading...

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>