ordu escort

TABLET

iPad Mini’ye Elveda..

By

on

ipad mini 1

Apple 2012’den beri  Apple Store raflarında bulunan iPad Mini’nin bu servis üzerinden satışını durdurdu.

Ancak en baştan belirtelim; bu iPad Mini ailesinin en yaşlı üyesi olan orjinal  iPad Mini için alınmış bir karar, yani ilk çıkan iPad mini haricindeki versiyonların satışına devam edilecek (2. ve 3. nesil) .

Apple’ın 2012’den beri satışta olan minik tableti iPad Mini geçtiğimiz gece Apple’ın online satış kanalı olan Apple Store’dan kaldırıldı. Ayrıca web sitesi üzerinde bulunan karşılaştırma listesinden de kaldırılan iPad Mini Apple’ın retina ekranlı olmayan tek iPad modeli olma vasfını taşıyordu. iPad Mini’nin Apple Store raflarından kaldırılması ile online satışta olan iPad modeli sayısı  4’e düştü; Artık sadece  iPad Mini 2, iPad Mini 3, iPad Air ve iPad Air 2 modelleri bu online mağaza üzerinden karşılaştırılıp satın alınabilecek.

Aslına bakarsanız Apple’ın ilk 7,9 inçlik tableti olan iPad Mini’nin Apple Store’dan kaldırılması bir sürpriz olmadı. Hem 2012 yılından beri online raflardaki ömrünün neredeyse tamamlanmış olması hemde 1024×768 çözünürlüğünün kendi ekürileri dahil rakiplerinin gerisinde kalması bu kaçınılmaz sonu hazırlayan en önemli etkenlerden bazıları. Diğer taraftan Apple’ın enflasyona fransız kalan fiyat politikası göz önüne alınırsa üst modellerde gerçekleşecek potansiyel indirimlerin önündeki büyük bir engelde kalkmış oldu.

 

 
Views: 1545

loading...

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>