ordu escort

MAKALE

iPhone “Error 53″ Hatası Nasıl Düzeltilir.

By

on

error 53

Apple yetkisiz servislerde işlem gören iPhone’ları etkileyen ve uygulamaları kullanılamaz hale getiren “Error 53″ hatasını düzeltmek için dün iOS 9.2.1 versiyonunu  yayınladı. Apple bu konuya bir problemden daha ziyade güvenlik tedbiri olarak bakıyor.. Aslında bir noktada çok da haksız sayılmaz…

Eğer sizde iPhone6, iPhone 6 Plus, iPhone 6S ve iPhone 6S Plus modellerini etkileyen “Error 53″ hatası ile karşılaştıysanız yeni yayınlanan iOS 9.2.1 build 13D20 sürümüne güncelleyerek  artık bu hatadan kurtulabilirsiniz. Error 53 hatasını düzeltmek için aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterli.

iPhone Error 53 Hatası Nasıl Düzeltilir

1- Cihazınızı güncellemeden önce en son iTunes sürümünü kullandığınızdan emin olun. Bunun için menü çubuğunda önce  iTunes’a daha sonra ise “Check for updates.” sekmesine tıklayın.

2- iOS cihazınızı bir USB kablosu aracılığı ile bilgisayarınıza bağlayın. iTunes’un açılıp cihazınıza bağlanmasını bekleyin.

 

3- Sağ üst köşedeki iTunes Store butonunun sol tarafında bulunan cihaz butonuna tıklayın.

4- iPhone’unuzun Power (güç) tuşuna basın ve biraz bekleyin, sonra elinizi power tuşundan kaldırmadan “Home” tuşuna da basın ve Apple logolu reboot ekranı gelene kadar bekleyin.

5- iPhone’unuzu bu şekilde tekrar başlattıktan sonra iTunes menüsünden “Restore  iPhone” butonuna tıklayın.  UYARI; Bu işlemin iPhone’unuzdaki tüm veriyi  sileceğini unutmayın.

Eğer verilerinizin silinmesini istemiyorsanız, Bu restore işlemi yerine tam garanti olmamakla birlikte denemenize değer bir yöntem var ; Windows bilgisayarlarda “Shift” butonuna Mac bilgisayarlarda ise Alt/Option tuşuna basılı tutarak “Check for Update” butonuna tıklayın. Buradan indireceğiniz iOS 9.2.1 build 13D20 IPSW  dosyasını kullanabilirsiniz.

6- Download and Install butonuna tıklayın.

7 – “Aggre” butonuna basarak Sözleşme şartlarını kabul edin

8- Bu noktadan sonra iTunes yaklaşık 2 GB büyüklüğünde bir firmware dosyası indirecek cihazınızı güncelleyecektir.

UYARI ; Hem download esnasında hemde güncelleme esnasında biraz sabırlı olmanız gerekiyor. Bu işlemler bitmeden önce cihazınızın bağlantısını hiçbir suretle kesmeyin. Bu iOS 9.2.1 restorasyonu süresince cihazınız birkaç kez yeniden başlatılabilir. Güncelleme tamamlandıktan sonra sizi bir “well come”  ekranı karşılayacak  ve basit ekran yönergelerini takip ederek cihazınızı kullanmaya başlayabileceksiniz. Ayrıca şunuda unutmayın ki eğer iPhone’unuzun home butonunu resmi Apple servisi dışında bir yerde tamir ettirdiyseniz bu süreç cihazınızı korumak için Touch ID özelliğini kullandırmayacaktır.

loading...

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>