ordu escort

MAKALE

İş Bankasından rakipsiz uygulama; “Robot Kasa”

By

on

Isbankasi robot kasa1

Sizin için değerli olan eşyalarınızı ve belgelerinizi 7 gün 24 saat ulaşabileceğiniz bir kasada korumak istemez misiniz  üstelik tam bir güvenlik garantisiyle. Bunu istemeyen yoktur herhalde. Malum, neredeyse tüm bankaların müşterilerine kiralık kasa hizmetleri verdiği biliniyor. Ancak herhangi bir bankadan böyle bir kasa kiraladığınız da  o kasaya sadece söz konusu bankanın mesai saatleri içerisinde yine o bankadan bir yada iki görevlisinin refakatinde erişebiliyorsunuz, çoğunlukla yoğun mesai saatlerine denk gelen zamanlarda  bekleyeceğiniz sıra da cabası.. İş Bankasının çok bilinmemesine rağmen öyle bir hizmeti var ki gerçekten bu projeyi oluşturanları tebrik etmek gerekiyor. “ROBOT KASA” uygulaması adı verilen bu sistemde kiralayacağınız kasalarda muhafaza etmek istediğiniz değerli eşyalarınıza yedi gün yirmi dört saat ne zaman isterseniz  kolayca ulaşabiliyorsunuz. Üstelik  sistem tam bir müşteri mahremiyeti sağlıyor. Çünkü kasa odasına banka görevlileri eşliğinde değil kendi başınıza meraklı gözlerden uzak bir şekilde giriyorsunuz.

Sistem Nasıl Çalışıyor;

Şuan Türkiye’de sadece  1299 kodlu İstanbul şubesinde verilen hizmette sistem şu şekilde işliyor;  Öncelikle İş Bankasına müracaat edip kiralamak istediğiniz kasa ebatlarını ve numarasını seçiyorsunuz. İlgili kiralama sözleşmesini imzaladıktan sonra adınıza özel manyetik bir kart tanımlanıyor. Bu manyetik kartla İstanbul merkez şubesinin giriş katında bulunan ve bilim kurgu filmlerinden bir sahne havasına sahip olan  kasa odasına hangi gün hangi saatte isterseniz girebiliyorsunuz. Kasa odasının hemen ön kısmında bulunan saydam bölme siz içeri giriş yaptıktan çok kısa bir süre sonra buzlanarak içerideki görüntünün dışarıdan görünmesini imkansız hale getiriyor. İçeri girdikten sonra daha önceden adınıza tanımlanmış olan manyetik kartı kart okuyucuya yerleştirip kendi belirleyeceğiniz şifre yada parmak izinizle sisteme giriş yaparak kasanızı çağırıyorsunuz. Kısa bir süre sonra önünüze gelip kullanıma hazır hale gelen bu kasalar için üçüncü bir güvenlik önlemi daha var; “ilk kilit” denilen bu uygulamada banka size bu kasa kullanımınız için daha önce hiç bir müşteri tarafından kullanılmamış olan özel bir güvenlik istemine sahip yeni bir kilit  veriyor ve bu kilidi müşterinin kendisi bizzat kasaya monte edip ilk kullanımını gerçekleştiriyor.

Tabi  bunca güvenlik önlemi ve teknoloji fiyat beklentisi yönünden sizi korkutmasın, çünkü  bu hizmet tahminlerinizin tam tersine son derece uygun kiralama fiyatlarıyla İş Bankası müşterilerine sunuluyor.  Neredeyse normal bir kasa ile aynı fiyatta… Ancak yukarıda da bahsettiğimiz gibi bu sistem şuan için Türkiye’de sadece İş Bankası tarafından ve yine sadece İstanbul merkez  şubesinde veriliyor. Böylesine zamanın ilerisinden gelen güzel ve önemli bir hizmetin neden tek bir şehir ve tek bir şube ile sınırlı kaldığını anlamak biraz güç olsa da bu durumu anlamak için  tahmin yürüttüğümüzde ilk akla gelen seçeneğin; Herbirinin ceplerinde akıllı telefonlar olmasına rağmen 3 görevlinin üçüne de aynı soruyu sorup aynı cevabı almadan turnikeye akbil basmayan vatandaşlarımızın teknolojiye olan şüpheci duruşunun bir tezahürü olduğunu itiraf etmeliyiz….

Robot Kasa hakkında ayrıntılı bilgi ve kiralama talepleriniz için;

İstanbul Şubesinin iletişim bilgileri:

http://isbank.dmzisbank/TR/kampanyalar/r1/PublishingImages/gokhan-nurseven.jpg

loading...

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>