ordu escort

MAKALE

İş Dünyası Sosyal Medya’dan Uzaklaşıyor mu?

By

on

sosyal medyada azalma

Son beş on yılda bütün dünyada adeta bir patlama yaşayan sosyal medya artık popülerliğini kaybetmeye mi başladı?  sosyal medya denizinin asla kurumayacağını  düşünenler çoğunlukta olsa da bu konuda yapılan bazı araştırmalar  tam aksini gösteriyor.

Avustralya’da sosyal medya platformlarında aktif olarak yer alan şirketlerin sayısının yıldan yıla ortalama % 21 oranında azaldığı ortaya çıktı. Ancak bu durumun muhtemel sebebinin  bu şirketlerin etkin bir sosyal medya stratejisine sahip olmamaları  ve yatırımlarının geri dönüş kazancını ölçememesi gösterildi.

Sensis araştırma şirketinin 1100 işletme ve 800 müşterisi üzerinde yaptığı araştırma Büyük şirketlerin sadece  % 56’sının sosyal medyada faaliyetlerine devam ettiklerini ortaya çıkardı. Oysaki bu rakam geçen yıl % 77 seviyesindeydi. Ama bu durum sadece büyük işletmeler için geçerli değil. Küçük işletmelerde de durum aynı. Onların da  bir önceki yıl % 37 olan oranları bu yıl % 31 seviyesine geriledi.  Ancak suçu sosyal medya üzerine atmadan önce  büyük şirketlerin sadece % 29’unun sosyal medya üzerinde yaptıkları yatırım programlarından sağlanan geri dönüşü ölçebildiğini de hatırlatalım.

Sensis’in genel müdürü  Evan Ravensdale ” Müşterilerini elinde tutmak isteyen şirketlerin oylamalara ve incelemelere odaklanmaları gerekiyor. Müşterilerin % 62 si eğer sosyal medyada olumlu dönüşler alabiliyorlarsa fikirlerini değiştirmeye açıklar ve sosyal medyaya iki kat daha fazla önem veriyorlar. kuruluşlar Facebook’un kullanıcıların % 93 üne ulaştığını göz ardı etmeden kendi Firmaları ve müşterileri arasındaki iletişim kanallarına yatırım yapmalılar.  Aynı zamanda firmalar  doğru zamanda doğru insanlarla iletişime geçmeliler ve PR faaliyetlerinin etkisini ölçmeliler.   ” dedi.

Aynı zamanda ” gerçek etki için güncel içeriğin bir anahtar fonksiyonunda olduğu bir çevrede  yapılan istatistiklerin  durumu daha açık bir şekilde anlattığını. Kullanıcıların % 45’inin sabah uyanırken  % 41’inin ise gece yatmadan önce sosyal medyada ki faaliyetlerini gerçekleştirdiğini ve dolayısıyla firmaların sosyal medya faaliyetlerini  sabah dokuz akşam beş mesaisinde çalışan bir sosyal medya personeli ile takip etmeyi yeterli görmemeleri gerektiğini” de ifade etti.

 

loading...

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>