ordu escort

İNTERNET

İsrailli SimilarWeb Alexa’nın Tahtını Sallıyor..

By

on

SimilarWeb

Websitesi trafiği data analizi alanında faaliyet gösteren SimilarWeb aldığı yatırım destekleriyle bu kulvarın lideri olan ALEXA’ya çok ciddi bir rakip haline geliyor. Şirkete yakın kaynaklardan edinildiği söylenen bilgilere göre bu startup firması resmi bir açıklamada bulunmamış olsa da son dönemde aldığı 25 milyon dolarlık yatırım desteği ile değerini 400 milyon doların üzerine çıkarmayı başarmış durumda.

İster şahsi isterse de ticari olsun “website trafiği data analizi” konusu bütün websiteleri için en önemli unsurların başında geliyor. Websitesi sahipleri hem kendi performanslarını hemde rakipleriyle olan rekabetlerini çok daha sağlıklı analiz edebilmeleri için böyle bir servise kaçınılmaz olarak ihtiyaç duyuyorlar. Hem Alexa hem de SimilarWeb sadece webtrafik verilerini müşterileriyle paylaşmakla kalmıyor aynı zamanda onlar için hayati derecede önemli analizlerin ve CEO çalışmalarıın yapılmasına yardım ediyorlar.

Sınırlandırılmış webtrafik verileri bu servisleirn üyelerine ile ücretsiz olarak sunulurken daha ayrıntılı ve datalar ve karşılaştırmalı analizler gibi profesyonel hizmetler ise PRO üyeliklerle ve bu üyeliklerin kapsamına göre tespit edilmiş  belirli ücretler karşılığında sunuluyor.

Amazon’un Alexa’sına karşı çok ciddi bir rakip olarak yükselmeye başlayan SimilarWeb’in yatırım trenin lokomotifleri ise  son bir yılda 65 milyon dolar yatırım toplamayı başaran Güney Afrikalı uluslararası yatırım şirketi Naspers ve Lord David Alliance.

Alexa’nın pazarlama depertmanın başında bulunan Ari Rosenstein şirketin değeri konusunda net  bir açıklama yapmamasına rağmen; aralarında Flipkart ve eBay gibi uluslararası e-ticaret şirketlerinin bulunduğu birçok yatırımcıya sahip olduklarını ve şirketin topladığı onlarca milyon dolarlık destekle “çok yüksek bir büyüme trendinde” olduğunu belirtiyor.

loading...

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>