ordu escort

EKİPMAN

Kayıp CD Kutularının İzinde…

By

on

Cd kutusu

“Hangi renk istersiniz” diye soran satıcının suratına bakıp kahkaha atmamak için kendimi zor tuttum. Neden mi? Çünkü o  satıcı, “CD kutusu var mı” diye sorduğum belkide 100’üncü kişiydi…  Gerçekten sinirlerim bozulmuştu ve bütün bu kâbus Papuayenigine’deki bir orman köyünde değil KadıKÖY’de  yaşanıyordu….

Songünlerde takipçilerimizden gelen CD/DVD kutusu bulamıyoruz şeklindeki serzenişler hatırı sayılır derecede artmaya başlayınca bizde duruma açıklık getirebilmek üzere kolları sıvadık. “CD kutusu nerede bulunur” sorusuna verilebilecek en kısa cevap için öncelikle Ulusal elektronik mağazalarımızın yollarını arşınlamaya başladık.  Teknosa, Vatan Bilgisayar ve Bimeks’in de aralarında bulunduğu  düzinelerce elektronik mağazasının raflarını tarumar etmemize rağmen tek bir cd kutusu bile bulamadık.

Sabah erken saatlerde Tuzladan başlayan maceramız Avrupa yakasındaki semtlerle devam etti. Peki neden piyasada tek bir CD kutusu bile yoktu, hepsi adeta sır olup uçmuştu. Hatta namı ile meşhur Yazıcıoğlu işhanındaki tüm dükkanları gezmemize rağmen izine bile rastlayamamıştık. Anlaşılan  o ki hassas mukavim özellikleri ve düşük kar marjları ile artık elektronik mağazaları için cazibelerini kaybetmiştiler. Oysaki hala ulusal çaptaki bu elekronik mağazalarını bir nevi elekronik eczane olarak gören bir sürü insan var.  Ve tabi ki artık onları bekleyen kocaman bir hayal kırıklığı…

Öyle görünüyor ki satıcılar neredeyse tüm film oyun ya da programların CD/DVD  lerde verildiğini unutmuşşar.  Hatta 50GB’lık bluray diskler ve vadettikleri bile onlar için bir anlam taşımıyor. Sadece elektronik raf ürünleri için değil aynı zamanda da bir çok proje ve sunumlar için de tercih edilen bu diskleri bir CD kutusu içerisine koyamamak fikri gerçekten üzücü..

Piyasadaki mağazalardan umudu kesip  başımız önde ofisin yolunu tutmuşken  aklımıza gelen yeni bir fikirle tekrar heyacana kapılıyoruz.  Bu fikir minvalinde hemen akıllı telefonlarımıza sarılıp internetten  “CD kutusu ithalatçılarını” araştırdığımızda DMS elektronik isminde bir firmaya rastladık… üstelik hemen üst sokağımızdaydı.

DMS KADIKÖY MAĞAZASININ duvarlarındaki raflarda istiflenmiş koliler dolusu CD kutusunu farketmeden  belki de o gün yüzlerce kez duyduğumuz “Hayır YOK” cevabının verdiği  şartlanmışlık ile satıcıya ürkerek ve tükenmiş bir ses tonu ile son bir kez sorduk “CD kutusu var mı”…..

loading...

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>