ordu escort

TAŞIT

Mini ile Gelen Dev Teknoloji

By

on

Augmented Vision

Bu yıl 16.sı düzenlenen uluslararası Shanghai Auto Show  fuarında BMW’nin alt markalarından olan MINI için geliştirilmiş öyle bir teknoloji vardı ki Alman devi BMW nin hem kendisi hemde milyon Euroluk araçları bile bu yenilikçi teknolojinin gölgesinde  kaldı.   BMW’nin alt Markası MINI için geliştirilen bu teknolojinin adı “Augmented Vision”.

Giyilebilir teknoloji sınıfında bir gözlük olan Augmented Vision araç kullanan sürücünün araç konsolundan bağımsız olarak izleyip takip edebildiği bir ekranda çeşitli bilgileri ve görüntüleri izleyebilmesine olanak tanıyor. KullanıcılarınabBilim kurgu filmlerinden bir sahne tadında deneyim yaşatan Augmented Vision giyilebilir teknoloji ve otomotiv sektörünün bugüne kadar yapmış olduğu en başarılı işbirliği.

Araç kullanıcısı  seyir esnasında Augmented Vision’ı tek bir tuşla aktif edebiliyor. Navigasyon  bilgileri, o anki araç hızı ve  seyredilen lokasyonun yasal  hız limiti   gibi çok sayıda bilgiyi  sürücünün görüş alanına araç konsolundan bağımsız olarak getirebiliyor. Ayrıca bağlı bulunan bir telefondan çağrı yada kısa mesaj uyarılarını da ekranında sizinle paylaşabiliyor.  Bir diğer dikkat çekici özelliği ise  Augmented Parking diye isimlendirilen fonksiyonu.  Bu özellik sayesinde uzak ayna tarafında bulunan bir kamera  kendi görüntülerini çekerek sürücünün gözünün önüne getirip yanaşma ve park işlemini son derece kolay bir hale getiriyor.

Ancak bu tekknoloji MINI’ye ait değil. onlar  BMW’nin Amerikadaki  dizayn merkezinde üretildiler. Yetenekleri yukarıda yazdıklarımızla sınırlı olmayan bu konsept BMW’ye ait olsa da üzerinde bulunan Qualcomm’un fırça darbeleri dikkatli gözlerden kaçmıyor..Önümüzdeki ay içerisinde Türkiye’ye de  gelmesi beklenen gözlükler için şimdiden sıraya girmek lazım… Videoyu özellikle tavsiye ediyoruz mutlaka izleyin!

 

 

 

loading...

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>