ordu escort

EKİPMAN

Mobil Dünya’nın Beyaz Cankurtaranları; Ligovi Power Big İnceleme

By

on

power big

 

Günümüzde hayat tarzımız tamamen teknolojiye adapte olmuş bir durumda. Gün geçmiyor ki yeni bir ürün tanıtılmasın.. TV lerden buz dolaplarına otomobillerden ev gereçlerine kadar  üreticiler tarafından o kadar fazla yeni ürün piyasaya sürülüyor ki takip etmek neredeyse imkansız. Ancak bu teknoloji denizinde  öyle ürünler var ki hakikaten hayat kurtarıyor! özellikle elektroniğin böylesine esiri olduğumuz bir dönemde. Ancak bu durum beraberinde bir üretim-tüketim paradoksu oluşturuyor. Yeni ihtiyaçların giderilmesi için satın alınan ürünler beraberinde yine bu ürünlerin kullanımından kaynaklanan yeni ihtiyaçlar doğuruyor. Bu durumun en bariz şekilde yaşandığı alanlardan bir tanesi  mobil teknoloji. Mobil teknoloji denince de akla ilk gelen ürün tabi ki akıllı telefonlar. 4 K video çekiminden  baro metreye kadar içlerinde  sayısız teknoloji barındıran bu cihazların en büyük handikapları hızlı enerji tüketimleri.

Mobil Dünyanın En Büyük Kabusu

Mobil dünyanın kabusu haline gelmiş bu  problemin çözümü için kolları sıvamış bir çok irili ufaklı firma mevcut. Kullanımdaki cep telefonu sayısı göz önüne alındığında potansiyel pazar tabi ki iştah kabartıyor. Bu yüzden şuan piyasada bir çok ürün firma ve ürün  mevcut. Ancak ürün seçiminde son derece dikkatli olunması gerekiyor. Ucuz çin malı ürünler yerine kesinlikle bilinir marka garantisi altında üretilmiş test edilmiş ürünlerin tercih edilmesi gerekiyor. çünkü kaynak batarya şarzı saatler süren 10000 mAh 20 mAh ürünler söz konusu. Bu yüzden satın alma kararı verirken kesinlikle güvenliği birinci plana almalısınız. Basit bir malzeme kalitesizliğinden kaynaklanacak ısınma bile çok kötü sonuçlar doğurabilir.  Binbir zorlukla tasarruf edilerek alınmış 2000-3000 TL lik cihazlarınızın görebileceği zararlar bir tarafa  fiziki bir hasar dahi söz konusu olabileceğini unutmamalısınız.

Kara Göründü! “Ligovi Adası”

Bu teknoloji denizinde doğru ürünü bulmak için kürek çekmekten yorulduysanız artık kürekleri bırakabilirsiniz; Yerli Menşeili Ligovi firması kaliteli batarya destek ekipmanları ile yaklaşık iki yıldır piyasada adından bolca söz ettiren ve en öne çıkan isimlerden birisi. Markanın “yerli” olması sadece dikkatimizi çekmekle kalmıyor aynı zamanda sempatimizi de en baştan kazanıyor tabi ki.  Ihlamurkuyu Ümraniye merkezli firmanın tüketici elektroniği konusunda oldukça geniş bir  ürün gamına sahip olduğunu da hatırlatalım.  Bu geniş ürün gamına rağmen ana firmasının Distribütörlüğünü yaptığı bir çok markanın içerisinde kendi markası olan “Ligovi” etiketli ürünler hem tasarımları, hem ergonomileri hemde kaliteli malzeme birleşimleriyle ön plana çıkıyor. TAP (TAŞINABİLİR PİL ÜRETİCİLERİ ve İTHALATÇILARI DERNEĞİ ) resmi üyesi olan firma Ligovi markası altında özellikle “batarya destek” ürünlerine ayrı bir önem veriyor.

Ligovi Ekosisteminde Neler Var?

Başta Powerbanklar olmak üzere, powercaselar, şarzlı arka kapaklar, koruma kılıfları ve kapaklar gibi farklı renk ve tasarımlara sahip bir çok  destek ve aksesuar ürün türü mevcut. Biz bunların arasından yazımızın konusuna uygun olarak tabi ki “Powerbank” lara odaklanacağız. Powerbank ailesinin üyelerine baktığımızda ise;  Power Big (10.000 mAh), Power Card (2.500 mAh), Power Dr. (7.000 mAh), Power Mini (2.600 mAh), Power Minyum (5.200 mAh), Power Slim (10.000 mAh), Power Smart (5000 mAh),Power Station (5.200 mAh) ve Power Ultra (20.000 mAh) ürünlerinden oluştuğunu görüyoruz. Firmanın  Renk tasarım ve farklı  batarya kapasiteli ürünleriyle  oldukça geniş bir tüketici kitlesini hedefleyerek liderliğe soyunduğu çok acık bir şekilde ortada.

Ligovi’nin Akıllı Stratejisi

Henüz iki yıl gibi kısa bir sürede piyasanın yaklaşık olarak % 25 ine sahip olan Genç Ligovinin bu büyük başarısının arkasında yatan nedenlere mercek tuttuğumuzda ise; Başarısının sırrının tamamen pazarlama üretim stratejisinde yattığını görüyoruz. Dikkatli bir mobil  ihtiyaç analizinin sonucunda tespit edilen potansiyel ürünler Ligovi’nin Türkiye’deki merkezinde en ince ayrıntısına kadar tasarlanarak uluslar arası dev üreticilerin yaptığı gibi uzakdoğudaki tesislerde üretiliyor. Tasarım aşamasından satış aşamasına kadar tüm süreçlerde sektördeki ulusal ve uluslar arası standartlara uyulması “Fatal” ilke olarak benimsenmiş. Genç firmanın bir diğer başarılı stratejisi ise  seçkin dağıtım noktaları ve servis desteği ile ürünlerine karşı ciddi bir güven oluşturabilmesi. Ayrıca birebir değişim garantisi ile koşulsuz müşteri memnuniyetini hedeflediği ortada….

Amiral Gemisi “Power Big”

Markanın Amiral gemisi rütbesini hiç şüphesiz “Power Big” isimli ürünü taşıyor. Ürün adından da anlaşılacağı üzere diğer aile bireylerine kıyasla daha heybetli duruyor. Ancak beyaz renk ve kavisli tasarım Power Big’in oldukça makul bir ebatta olduğuna ikna olmanızı sağlıyor. 195 gramlık ağırlığı ve  L96 x W71 x H22 mm ölçüleri mobilite yani taşınabilirlik konusunda her hangi bir  soru işaretine yer bırakmıyor. Sağlamlık ve kalite konusunda ise gayet başarılı. Cihazı daha ilk elinize aldığınızda üzerinde özenilmiş bir ürünü tuttuğunuzu farkediyorsunuz.  10.000 mAh kapasitesli tam dolum yapılmış cihaz ile yaklaşık olarak 6-7 adet iPhone 5 yada 5s şarzedebiliyorsunuz. Tabiki budurum akıllı cihazınızın batarya kapasitesi ile ilgili. Mesela iPhone 5 yerine iPhone 6 Plus (2915 mAh)şarz etmek isterseniz cihaz bu sefer  yaklaşık olarak 3 iPhone 6 Plus’ı peşpeşe şarz edebilecektir. Akıllı cihazlarınızı Power big üzerindeki birisi “DC 5V/1A” diğeri ise “DC 5V/2.1A” olan iki USB çıkışından uygun olanını kullanarak şarz edebilirsiniz… Hatta Aynı anda. Mobil cihazları şarz ettikten sonra bataryası boşalacak olan Power Big’i  cihazın  açma kapama tuşunun hemen yanında bulunan DC 5V/1A girişli standart micro USB yuvasımdan şarz edebilirsiniz.

Ligovi big Power

Cihazın 10.000 mAh lık bataryası göz önüne alındığında 9 saat sürecek olan şarz gayet makul bir süre. Ancak bu sürenin Power Big’in kendi şarz süresi olduğunu unutmayalım, Akıllı cihazlarınız ise çok daha kısa bir sürede yani kendi normal şarz sürelerinde şarz olacaktır. Akıllı cihazlarınızın şarzı için harici bir işlem yapmanıza gerek yok usb kabloları üzerinden bağlantı yaptığınız anda şarz işlemi otomatik olarak başlar. Tabi bu şarz portlarından hangisinin seçileceği konusunda kesinlikle bilgi sahibi olmalısınız. 1 A akımlı cihazınızı 2.1 A portundan şarz ederseniz mobil cihazlarınızın bataryasına zarar verebilirsiniz. Genellikle 1A çıkışı Akıllı telefonlar ve kamera 2.1A çıkışı  ise oyun konsolu yada tabletler içindir. Ama dediğimiz gibi en güvenli kullanım cihazınızın batarya akımına göre seçim yapmanız. Power Big şarz edilirken üzerindeki led ışıklar yardımıyla bu süreci takip edebilirsiniz. Şarz esnasında devamlı yanıp sönen ışıklar şarz işlemi tamamlandığında sabit bir hale gelerek  size işlemin tamamlandığını bildiriyor.

Sonuç ve Değerlendirme

Genel olarak bakıldığında Ligovi Power Big hem cevap verdiği ihtiyaç açısından hemde mobil yani taşınabilirlik özellikleri açısından son derece kullanışlı bir ürün. Özellikle uzun yolculuklarda ve tatillerde yoğun kullanım sonrasında biten akıllı cihazlarınızın bataryalarını evde yada ofiste dolduruyormuş gibi rahatça şarz edebilirsiniz. Başta lityum polimer batarya olmak üzere Ligovi Power Big’in üretiminden kullanılan tüm malzemeler ve işcilik üst sınıf bir kalite bileşimine sahip. Büyük power tuşu ve 4 lü led göstergeler pratik bir kullanıma olanak veriyor. Sonuç olarak özetlemek gerekirse eğer teknolojiye ve iletişime online kalmak istiyorsanız  tasarımı ve kalitesiyle yanınızdan eksik etmeyeceğiniz bir ürün. Üstelik  yerli bir marka…  Yeri gelmişken genç ve başarılı bu yerli markamızın yöneticilerinden Sıtkı Bey’e bitmek tükenmek bilmeyen sorularımıza sabırla cevap verdiği için teşekkür etmeyi de unutmayalım.

loading...

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>