ordu escort

ANDROID

Monclarity’den Beyni Geliştiren Uygulama “Brainwell”

By

on

Brainwell

Şuan bir Startup firması olan Monclarity bugün yaptığı bir duyuru ile topladığı yatırımların 5 milyon doları geçtiğini açıkladı. Monclarity  bir beyin geliştirici uygulama olan Brainwell’i web, iOS ve Android platformlarında yayınlayarak adından bir hayli bahsettirdi.

Özellikle son dönemlerde yapılan araştırmalar Lumosity gibi beyin geliştirici diye bildiğimiz oyunların becerilerimizi geliştirebildiğini ancak beyin gelişiminden bahsetmenin tam olarak mümkün olmadığını göstermişken Brainwell isimli bu uygulamanın da bu şüpheli bakışlardan nasibini alması tabi ki kaçınılmaz.

Bu tür uygulamalar genellikle tasarımcı ve algoritmacıların  fırça darbeleri ile şekillenirken  Monclarity’in Brainwell’ini oluşturan ekibin içinde  saygın bir bilim adamının bulunması  belki de rüzgarın yönünü değiştirebilir. Elkhonon Goldberg hem Newyork Üniversinde nöroloji profesörü hem de Luria Nöroloji Enstitüsü’nün başındaki isim.

Goldberberg verdiği röportajında projeye inandığını ve  Brainwell uygulamasının sadece beyin geliştirme üzerinde odaklanmadığını ayrıca güzel bir oyun dizaynına da sahip olduğu ifade etti.

Brainwell Nedir;

Brainwell bir startup firması oaln Monclarity’in beyni geliştirebilmek amacıyla geliştirdiği bir oyun uygulamasıdır. Brainwell “hafıza, dikkat, kritik düşünme, dil becerisi, görsel beceri ve problem çözme gibi 6 farklı  idrak teması altında serpiştirilmiş 50 adet oyundan oluşuyor.

Brainwell uygulamasını açtığınızda ilk olarak geliştirmek istediğiniz alanı seçiyorsunuz. Sonrasında ise  küçük bir zeka testini tamamlamanız gerekiyor. Bu testin sonucuna göre program sizi tavsiye ettiği bir oyun kısmına yönlendiriyor. Gerisi tabiki yeteneğinize kalmış..

Brainwell  ilk yedi gün ücretsiz olarak oynanabiliyor. oyunun tam kütüphanesine erişmek istemeniz halinde ise  aylık $9.99 civarında bir ödeme yapmanız gerekiyor.  Ancak oyunun şuan için Türkçe dil desteğinin bulunmadığını da unutmadan hatırlatalım

loading...

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>