ordu escort

EKİPMAN

Müteahhitler yeni oyuncaklarını çok sevdi… Hilti PD-E 01 inceleme

By

on

 

Hilti PDE 01 01

 

İnşaat sektöründe özellikle son beş yıldır artarak devam eden büyüme bu pastadan pay almak isteyen bir çok girişimcinin de  bu alana kaymasına sebep oldu.  Hal böyle olunca başta müteahhitler olmak üzere sektörde istihdam olan kişi sayısı iyice arttı, Muhtemeldir ki sokağa çıkınca gördüğünüz her 10-15 insan dan birtanesi sektör kapsamında diyebiliriz. Kimisi sektör hakkında hiçbir bilgiye sahip değil kimisi ise son derece eğitimli tecrübeli ve donanımlı. Bu donanımlar arasında öyle bir ürün varki neredeyse şuan tüm müteahhitlerin ve mimarların  elinde görebilirsiniz; Hilti PDE 01. Peki yanlarından ayırmadıkları bu cihazın fonksiyonu ve özellikleri neler? Tüm bunları  sizin için ayrıntılı bir şekilde inceledik.

Hilti PDE 01 02

Öncelikle cihazın compact boyutları özellikle standart 5 yada 10 metrelik sarma metrelerle kıyaslandığında son derece uygun ve avantajlı, Belkide tasarım aşamasında; kullanım sahası ön planda tutulduğu için ele bu kadar iyi oturan bir egonomiye sahip. …. gramlık ağırlığı birazda büyük bir cebiniz varsa saha kullanımında sizi rahatsız etmeyecektir.

Hilti PDE 01 03

Gücünü iki adet kalem pilden alan cihazın bu enerjiyi tüketmek için yaklaşık olarak 5000 (beşbin) ölçüm yapması gerekiyor. 200 metreye kadar milimetrik hassasiyette mesafe ölçümü yapabiliyor. Açık alanda En güçlü gün ışığı altında ki ölçümlerde dahi güçlü lazer işaretçi 20-25 metre menzile kadar kendisini rahatlıkla gösterebiliyor. Bundan daha uzaktaki noktasal odaklanmalarda ise cihazın yan tarafında konumlandırılmış mini dürbün uzak mesafelerdeki hassas odaklanmalar için lazeri görünür kılıyor.

Hilti PDE 01 04

Cihazın üzerinde bulunan elektronik su terazisi, alt ve arka kısımlarında gömülü bulunan iki adet tripod girişi ile birlikte sarsıntısız milimetrik ölçümler yapmak isteyen profesyoneller için bir hayli faydalı olacaktır.

Hilti PDE 01 05

Ve yine üzerinde Sadece 6 adet tuş bulunan cihazla ölçümler yapmak son derece kolay; Hilti PDE 01 i aktifleştirdikten sonra ölçüm yapacağınız noktaya yöneltip üzerinde ileri ok bulunan kocaman bir tuşa basmak yeterli,

Hilti PDE 01 07

Ana ölçüm tuşunun hemen altında bulunan ve bir önceki işlem menüsüne dönmeyi sağlayan “C” butonu haricinde panelin sağ ve solunda konumlandırılmış ok butonlarıyla menüyü sadece yatay olarak dolaşabilme imkanınız mevcut, Menü dolaşımında herhangi bir üst yada alt ikona ulaşabilmeniz için satır sonuna kadar Sağ yada sol yön tuşlarına
basmaktan başka seçeneğiniz yok.

Hilti PDE 01 08

Tabiki cihazın özellikleri sadece iki boyutlu linear mesafe ölçümleriyle sınırlı değil; Metrekare bazında alan ölçümü, metreküp bazında hacim ölçümü, farklı iki nokta arasındaki açısal ölçümler ve bunlara bağlı birçok kesit ölçümlerini de kendi seçiminize bağlı olarak birbirine ekleyerek yada çıkararak sonderece yüksek bir hassasiyetle gerçekleştirebiliyor. Farklı ölçümleri yapmak için kullanılan program menüsü ise son derece basit ve kullanışlı.

Hilti PDE 01 09

Özellikle ev içerisideki duvar yüzeylerinin ölçümünü toplayarak total yüzey rakamına ulaşabilmesi, bu cihazı sadece yapı sektöründekiler için değil, aynı zamanda bireysel kullanım açısından boyacı, dekorasyoncu yada reklamcı gibi duvar yada bina yüzeyleriyle ilgili iş yapan kişiler açısından son derece cazip hale getirmektedir.

Hilti PDE 01 10

Hiltinin kendine özgü kremit rengi bu cazibesiyle cihazın tek renk olarak piyasa sürülmesinin olumsuzluğunu çok kolay gözardı ettiriyor. Piyasada 1000 Tl gibi bir etiketle satışta olan PDE 01 kompakt boyutları kolay menüsü ve yetenekleri ile bizden tam not almayı başarıyor.

Hilti PDE 01 11

Kutu içeriği; Hilti PDE 01, Şık bir Kılıf, kulp bileziği ve iki adet “Varta” marka kalem pil.

Hilti PDE 01 012

loading...

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>