ordu escort

EV CİHAZLARI

Nest Tavşanı Şapkadan 17 Haziran’da Çıkaracak?

By

on

 

nest

Akıllı ev donanımının öncü firmalarından bir tanesi olan NEST  17 Haziranda yapmayı planladığı basın toplantısı için davetiyeler dağıtmaya başladı.

2014te Google tarafından 3.2 Milyar dolarlık bir ücretle satın alınan ve bir zamanlar Apple’da mühendis olarak çalışan ve iPod’un fikir babalarından bir tanesi olan Tony Fadell tarafından kurulan NEST o zamanlar adını akıllı termostat üretici olarak duyurmuştu. Şuan da başta müşterilerinin kullanım tercihlerini öğrenebilen  termostatlar olmak üzere akıllı ev teknolojileri geliştiren bir firma olarak bütün dünyada muteber bir marka olarak biliniyor.

Markası bütün dünyaca biliniyor, ancak  birkaç hafta sonra yapmayı planladığı basın toplantısının içeriğine dair herhangi bir şey bilinmiyor. Firmanın gönderdiği davetiyelerde sadece muhataplara  hitaben yazılmış 17 Haziranda saat 10.00’da yapılacak olan Nest basın toplantısına katılmaları ricası bulunuyor.

Ancak söylentilere bakılırsa bu basın toplantısı Google’ın geçtiğimiz günlerde yapılan  IO 2015 konferansında  tanıttığı ev gereçlerinin bir birleri ile iletişim kurmalarını sağlayacak olan Project Brillo konseptiyle ilgili yani IOT (internet of  things).  yani bu basın toplantısında Brillo Platformunda ortak iletişim kurabilecek bir yada bir kaç ev donanımının tanıtılması hiç de şaşırtıcı olmayacaktır.

Yukarıda bahsedilen kadar güçlü olmasa da kulaklara gelen diğer bir fısıltı ise  firmanın Nest Audio etiketiyle ürettiği bir kısım ekipmanlar aracılığı ile  ses sistemleri platformuna adım atacağı.  17 Haziranda yapılacak bu basın toplantısı firmanın sahneye koyacağı ürün çeşitliliğinden ziyade, yakın gelecekte Google ile yapacakları işbirliğinin niteliklerini belirleyebilecek olması açısından büyük önem taşıyor.

 

loading...

Recommended for you

2 Comments

  1. konya akıllı ev sistemleri

    Ağustos 21, 2015 at 1:47 pm

    teşekkürler çok güzel bir yazı oluş çalışmalarınızın devamını diliyorum

  2. Bahçelievler Demirdöküm Servisi

    Ekim 31, 2015 at 3:39 pm

    Gerçekten başarılı bir site olmuş başarılarınızın devamını dilerim

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>