ordu escort

OYUN

Netmarble Games’in hit oyunu Hounds: “The Last Hope” için Nefesler Tutuldu..

By

on

6Ülkemize büyük yatırımlar yaparak gelen Netmarble Games’in hit oyunu Hounds: The Last Hope, bildiğiniz gibi tüm Avrupa ile aynı anda, Türkiye’de Türkçe yayınlanacak. Hounds’un, Borderlands, Fallout, Deus EX gibi dev yapımların türü olan RPS (Role Playing Shooter) kategorisinde yerini şimdiden sağlamaya almaya başladığını söyleyebiliriz.

RPS, birçok oyundan tanıdığımız RPG elementlerinin Shooter türü ile buluşmasına verilen isimdir. RPS türü her ne kadar hayatımıza Borderlands ile iyiden iyiye dahil olmuş olsa da, izlerini 1980 sonlarında çıkan Wibram, War of the Dead, Star Cruiser gibi yapımlara kadar takip edebiliriz. RPS türünün oyun dünyasında kendine yer bulmaya başlamasıyla, geleneksel FPS anlayışından taviz vermeyen Call of Duty’nin bile, son yıllarda RPG ögelerine ağırlık verdiğini rahatlıkla görebiliyor olduk.

RPS ve FPS’i birbirinden ayıran birkaç temel farklılık vardır. FPS, oyuncunun bireysel yeteneğini ödüllendirir. Ne kadar hızlı hedef alırsanız, ne kadar iyi hareket ederseniz FPS’de başarılı olma şansınız artar. Ancak RPS’de bireysel yeteneğinizin yanında, oynadığınız karakterin gücü de ödüllendirilir. Karakterinizin istatistikleri, eşyaları, yetenekleri ve özellikleri, galibiyet ve mağlubiyet arasındaki çizgiyi belirler. Klavye ve mouse’da hızlı ve teknik olmanız ikinci planda kalır.

Bir diğer önemli konu ise denge. Oyuncunun bireysel yeteneği ve karakterin gücü arasında dengeyi bulmak, bir RPS oyununda çok önem taşır. Birçok RPS oyunu bu yüzden başarısız olmuştur ve isimleri dahi duyulmadan kepenkleri kapatmıştır.  Akıllara Hounds ile ilgili gelen sorulara da hemen cevap verelim. Netmarble Games gibi bir dünya devinin bunlara çok önem vereceği aşikar. Hounds’un, diğer örneklerinin yaptığı hataları yapmayacağını kesin olarak söylemek de mümkün.  Çok başarılı ve dört dörtlük bir yapım bizleri bekliyor diyebiliriz.

RPS’e yeni bir heyecan getireceğine emin olduğumuz Hounds’un detaylarını her hafta sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz. Artık Hounds için gün saymaya başladığımız bu günlerde, Hounds BETA’dan yerimizi ayırtmamızda fayda var.

NetMarble EMEA

loading...

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>