ordu escort

MAKALE

Nokia’nın Sanal Gerçeklik Kamerası “OZO” 3D 2K Görüntü Sunacak. Tabi Eğer 60.000$’ınız Varsa..

By

on

Nokia OZO

Geçtiğimiz Hazirandan beri hem özellikleri hem de  ET’nin dünyadan ayrılırken burada düşürdüğü izlenimini veren tuhaf görünümü ile bir hayli ilgi çeken Nokia OZO sanal gerçeklik kamerasının üzerindeki sis bulutu dağılıyor.

Nokia Los Angeles’tan yaptığı bir duyuru ile Sanal gerçeklik kamerası OZO’yu ön siparişe açtıklarını açıkladı.  Ancak Nokia’nın 2016’nın ilk çeğreği içerisinde teslim edilecek bu harika kamerasına sahip olabilmek için yaklaşık 200.000 TL’yi gözden çıkarmanız gerekiyor. (60.000 USD, 83.000 AU, 40.000 £).

Nokia OZO tabiki bu fiyat etiketi ile daha önceki açıklamaların umutlandırdığı gibi gündelik kullanıcıları hedeflemiyor. Bunun yerine daha çok profesyonel VR film ve oyun yapımcılarını hedeflediği ortada.

Nokia’nın daha önce üretilmiş hiç bir kameraya benzemeyeceği sözünü verdiği kamera tam 8 tane senkronize sensör üzerinden topladığı  görüntüleri 2K X 2K çözünürlükte stereoscopic 3D çıktı olarak sunabiliyor. Yine aynı şekilde birbiri ile senkronize 8 farklı mikrofon da uzaysal ses gerçekliğini size yaşatmak için OZO’ya yerleştirilmiş.

Nokia OZO’nun yüksek çözünürlüklü bugerçeklik  görüntülerini efektleriyle birlikte bir headset üzerinden anlık olarak izleyebiliyorsunuz.  Lityum iyon pil beslemesinde saniyede 30 Kare hızında yakaladığı görüntüleri 45 dakika boyunca 500 GB kapasiteli katı hal diskine kaydedebiliyor.

 

loading...

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>