ordu escort

OYUN

Nvidia Beklenen Grid Güncellemesini yaptı..

By

on

Nvidia Grid

Nvidia’nın Grid servisi en sonunda bir oyun santraline dönüşüyor. Bu sürecin son adımı ise bugün atıldı. Yeni yayınlanan Beta sürüm ile oyun severler Shield üzerinde 1080p çözünürlükte ve 60 FPS hızda oyun keyfine kavuşabilecekler. Bu beta sürüm Shield sahipleri için 30 hazirana kadar ücretsiz olarak edinilebilecek. Şuan sunulan 1080p çözünürlük ve 60 FPS üzerinde performans deneyimlemek istenildiğinde ise belli bir ödeme yapılmak zorunda. Ancak şuan ödeme tutarının ne seviyede olacağı konusunda Nvidia tarafından yapılmış herhangi bir resmi açıklama bulunmuyor.

Nvidia Grid’de şimdilik 35 adet 1080p çözünür sunan oyun bulunuyor. Ancak bu durum “server”ler kepler mimarisinden Maxvell mimarisine geçtikçe değişecek tabiki. Yani kısa zamanda Nvidia Griddeki 1080p oyun sayısı artacak. Nvidianın bu konuda hiçbir acelesi yok herşeyin son derece muntazam olması için böyle bir yaklaşım kararı almı. Hatta Nvidia’nın kendi ağzından ifadesi ile “daha yüksek çözünürlüklü oyun yapıyoruz diye böbürlenebilmek için oyun kalitesinden asla taviz vermeyecğiz” şeklindeki açıklaması bu konudaki ciddiyetinin bir gösergesi. Batman: Arkham Origins ve Ultra Street Fighter 4 gibi popüler oyunlarda şuan desteklenen oyun grubu içerisindeki örneklerden bazıları.

Shield sahipleri Shield Hub uygulamasından Gride girebilecekler. Ayrıca Shield cihazının bir FullHD tv’ye consol mod’da bağlanması gerekiyor. Ancak bilinmesi gereken önemli bir nokta ise bağlantı hızının minimum 30Mbps sınırında olması (download). Bu noktada seçilecek modem-router cihazının önemi ön plana çıkıyor. Tam ve kesintisiz bir performans için kesinlikle yeni nesil yani 802.11ac destekli modemleri tavsiye ediyoruz. Çünkü daha önceki modem incelemelerimizdede belirttiğimiz gibi aktarım istikrarlarıda en az hızı kadar önemli.. Yani oyunun başında 100 Mbps olan hız oyunun en heyecanlı ve can alıcı kısmında bir kaç saniyeliğine de olsa  10 Mbps ye düşerse her şeyin olmasa da çoğu şeyin bir anlamı kalmaz…  Gerçi Servis bağlantı hızınız düştüğünde  oyununuzun çözünürlüğünü ve FPS hızını da kesinti riskini  minimuma indirebilmek için  düşürüyor.

Son olarak da bu oyunların Nvidia Shield tablette oynanamayacağını hatırlatalım. Bu durum Nvidia tablet sahipleri için  biraz can sıkıcı olsa da FullHD çözünürlük ve 60 FPS terimlerini yanyana koyup bir adım geriden baktığınızda  çok da mantıksız gelmeyecek bir durum…

 

loading...

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>