ordu escort

DONANIM

Nvidia’nın Yeni GPU’su “GeForce GTX 980Ti” Tanıtıldı.

By

on

GeForce GTX 980Ti

Nvidia bugün, yaklaşık iki ay önce tanıtımını gerçekleştirdiği Titan X ve GTX 980 arasında konumlandırdığı  4K  oyun ve VR (sanal gerçeklik) destekli yeni grafik kartı olan GeForce GTX 980Ti’yi  tanıttı.

Nvidia’nın 6GB video RAM destekli Maxwell 2  tabanlı yeni grafik işlemcisi GeForce GTX 980Ti, 30 FPS üzeri bir hızda sunduğu 4K oyun performansıyla Nvidia’nın son generallerinden GTX 680’i neredeyse üçe katlıyor. 20-30 inçlik ekranlarda yaşanacak yüksek hızlı 4K çözünürlük oyun deneyimine şimdiye kadar yaşanmamış bir gerçeklik kazandıracak.

Üstelik GeForce GTX 980Ti’nin yaşatacağı gerçeklik deneyimi bununla sınırlı değil. Çünkü Nvidia’nın bu yeni performans canavarı aynı zamanda VR yani sanal gerçeklik desteği de sunuyor. Şuan VR dünyasının literatür kitabının boş kalan son birkaç sayfasını doldurmakla meşgul olan Oculus’un da kendi sanal gerçeklik cihazı olan Oculus Rift için hazırladığı minimum sistem gereksinimleri listesine GTX 970′ i yerleştirmesi bu sanal gerçeklik dünyasının özellikle grafik işlemcilerin gelişimi üzerinde nasıl bir baskıya sahip olacağının da ipuçlarını net  olarak veriyor.

Ancak bu tabloda görünenin arkasına odaklandığımızda;  Nvidia’nın VR dünyasının belirlenmiş donanım ihtiyaçlarını karşılayan bir firma olmaktan ziyade  o dünyanın sınırını çizmeye ve bu oyunun kurallarını koymaya  azmetmiş (çok da iyi etmiş) bir firma olduğu gerçeği ile yüz yüze geliyoruz. GeForce GTX 980Ti önceki serilere göre performansı artışı sağlarken enerji tüketiminde farkedilir iyileştirmeler gerçekleştirilmiş. En son sürüm  DirectX 12 desteği de sunan cihazı yaklaşık olarak 1205 Euro fiyat etiketi  ile satın alabiliyorsunuz. (Amazon)

 

 

loading...

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>